Polacy z Walentynkami są za pan brat. Co zamierzamy kupić naszym drugim połówkom?

59% Polaków akceptuje obchody święta zakochanych i postanowiło je w tym roku celebrować - wynika z badania przeprowadzonego w styczniu przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1115 osób.

2019-02-14, 15:56

Polacy z Walentynkami są za pan brat. Co zamierzamy kupić naszym drugim połówkom?
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay.com/Engin_Akyurt

Posłuchaj

O walentynkowych preferencjach Polaków mówi Filip Sosnowski z serwisu Prezentmarzen (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
+
Dodaj do playlisty

Większość respondentów chce z tej okazji obdarowywać się upominkami i wziąć udział w spotkaniu z ukochaną osobą. Co trzeci z ankietowanych zamierza wydać na walentynkowy prezent od 100 do 300 złotych. Dla 25% kwotą do przyjęcia jest 100 złotych, a dla 19% tylko do 50 zł. Ale nie brakuje też osób, które w mniejszym stopniu liczą się z kosztami i chcą wydać od 300 do 500 złotych. Tak zamierza postąpić 14% badanych. Przeznaczenie na prezent powyżej 500 złotych deklaruje 7%. Zaledwie 3% ankietowanych nie przewiduje zakupu prezentu z okazji Walentynek - wyjaśnia Filip Sosnowski z serwisu Prezentmarzeń.

Zwraca uwagę realistyczne podejście rodaków przy ocenie charakteru tego święta. 28% postrzega je przez pryzmat kiczu, a  15% widzi komercyjny aspekt w obchodach. Ale pojmowanie Walentynek na sposób romantyczny jest też bardzo silne. Dla 23% święto zakochanych to dobry moment, aby okazać bliskiej osobie swoje uczucia, dla 16% to miłe święto, o którym warto pamiętać. 14% ankietowanych uważa, że święto zakochanych to jednodniowe zamieszanie, aby przypodobać się partnerce lub partnerowi.

Co ucieszy najbardziej?

Aż co trzecia przepytywana osoba opowiada się za kolacją przy świecach, przygotowaną przez ukochanego lub ukochaną. Wielu zwolenników ma też nietypowa niespodzianka, na przykład sesja fotograficzna  dla dwojga czy powietrzny spacer na pokładzie samolotu sportowego.

Rachunek za te spędzone razem chwile  szczęścia ( również  wyprawa do kina czy teatru)  powinien uiścić mężczyzna- takiego zdania jest 49% ankietowanych. Według 37% właściwsze jest w tym przypadku wspólne finansowanie.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dariusz Kwiatkowski, md

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej