W TVP ma być jak w BBC: napisy i język migowy
W ciągu najbliższych kilku lat znacząco zwiększy się udział napisów, audiodeskrypcji i tłumaczeń migowych w przekazie publicznej telewizji.
2010-06-22, 20:34
Umowę o Partnerstwie "Telewizja bez barier " podpisały dziś cztery organizacje: TVP S.A., Fundacja Widzialni, Polski Związek Głuchych oraz Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
Dzięki temu, że projekt wkrótce ruszy, znacznie powiększy się oferta telewizji dla osób niepełnosprawnych powiedział Wojciech Kulesza z Fundacji Widzialni, inicjator Partnerstwa.
Zjawisko wykluczenia społecznego - dodał - obejmuje 6 mln osób w Polsce. To jest ogromna rzesza ludzi, która przez wieloletnie zaniechania i z różnych powodów została pozbawiona szerokiego dostępu do informacji - powiedział prezes zarządu Telewizji Polskiej, Romuald Orzeł
Misją telewizji publicznej - mówił jej prezes - jest przeciwdziałanie tym wykluczeniom, tym bardziej, że 2010 jest Rokiem Walki z Wykluczeniem Społecznym.
REKLAMA
Wzorcem dla Partnerstwa są największe telewizje świata. Wśród nich liderem jest BBC. Ponad 95% programów BBC One posiada napisy.
REKLAMA