Dziś posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się prawem zamówień publicznych
Podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu planowane jest między innymi drugie czytanie rządowego projektu ustawy - Prawo zamówień publicznych. Ma to być kompleksowy dokument, regulujący cały proces zamówień.
2019-09-11, 06:38
Posłuchaj
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz wyjaśniała, że dzięki nowym rozwiązaniom ma zwiększyć się konkurencyjność i efektywność zamówień.
Powiązany Artykuł
![Jarosław Kaczyński 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/e1f44357-d9f2-4f28-a31e-568a85448598.jpg)
Jarosław Kaczyński: priorytetem PiS jest zachęcanie Polaków do powrotu z emigracji
Chodzi między innymi o rozwiązania kładące nacisk na lepsze przygotowanie zamówienia, uproszczenia proceduralne, jak również o większą przejrzystość postępowań. Zakłada się, że nowe prawo zamówień publicznych będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.
Przerwane posiedzenie
Rozpoczynające się dziś posiedzenie Sejmu miał trwać do piątku, jednak na wniosek klubu PiS po dzisiejszych obradach zostanie przerwane i wznowione dopiero 15 października, czyli już po wyborach parlamentarnych.
Jak wyjaśnił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, decyzja ta zapadła "ze względu na krótką kampanię wyborczą i prośbę posłów, żeby mogli jechać do swoich okręgów".
REKLAMA
Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska z klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej była zdziwiona decyzją o przerwaniu rozpoczynającego się dziś posiedzenia. - To jest pierwszy raz w historii. Ja nie pamiętam, żeby była taka sytuacja, że już po wyborach Sejm nadal pracuje - powiedziała.
kad
REKLAMA