W Niemczech przybywa bezdomnych. Samotni najbardziej narażeni
Według ujawnionych danych Niemieckiego Związku Pomocy Bezdomnym, w roku 2018 w Niemczech prawie 680 tysięcy osób nie posiadało miejsca stałego zameldowania, z czego ponad 41 tysięcy żyło na ulicy. Jest to wzrost o ponad cztery procent w stosunku do roku 2017.
2019-11-11, 11:55
Powiązany Artykuł
Pomoc ubogim. Działalność domu bł. Aniceta
Wśród bezdomnych w Niemczech aż osiem procent stanowi nieletnia młodzież i dzieci. Dyrektor Związku Pomocy Bezdomnym Werena Rosenke twierdzi, że przyczyną coraz większej bezdomności jest pogłębiające się w społeczeństwie ubóstwo oraz zbyt mała ilość budowanych tanich mieszkań komunalnych.
- Szczególnie brakuje mieszkań dla obywateli o niskich dochodach oraz dla osób spłacających wysokie bankowe kredyty i inne zobowiązania - powiedziała Werena Rosenke gazetom grupy medialnej "Funke". Jej zdaniem, najbardziej zagrożeni bezdomnością są rodzice samotnie wychowujący dzieci oraz młodzi, samotni ludzie.
W Niemczech za bezdomną uważa się osobę, która nie posiada żadnej umowy o najem lokalu. Ludzie ci najczęściej żyją w schroniskach, u przyjaciół lub w różnych obiektach komunalnych. Wśród tej grupy niemieckie statystyki wyodrębniają osoby, które żyją na ulicy.
REKLAMA
dn
REKLAMA