"Bez was nie byłoby wielu ocalonych istnień". Premier podziękował operatorom numeru 112
- Polska byłaby bez Was na pewno mniej bezpieczna. Polacy byliby mniej bezpieczni - powiedział do operatorów numeru 112 premier Mateusz Morawiecki z okazji dnia tego numeru, który w Europie obchodzony jest 11 lutego.
2020-02-11, 13:52
Powiązany Artykuł
Będą zmiany w systemie powiadamiania ratunkowego. Rząd przyjął projekt MSWiA
Podczas obchodów zorganizowanych z tego powodu szef rządu mówił, że operatorzy wykonują przepiękną i ważną społecznie pracę. - W różnych kontekstach mówi się często, że kto ratuje jedno życie, to tak, jakby ratował cały świat. Dla normalnego człowieka ratowanie ludzkiego życia w codziennych okolicznościach jest rzadkie, wyjątkowe. W waszym przypadku (...) mierzycie się z takimi problemami bardzo często - mówił premier.
- Bez Was, drodzy operatorzy numeru 112, nie byłoby wielu ocalonych istnień - podkreślił. - Jesteśmy Wam - wszyscy Polacy - za to ogromnie wdzięczni. Za waszą cierpliwość, za waszą pracę, za wasze powołanie - dodał.
"Stanowicie kopułę bezpieczeństwa nad Rzeczpospolitą"
Powiązany Artykuł
Rząd zajmie się projektem noweli ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego
- Polska byłaby bez Was na pewno mniej bezpieczna. Polacy byliby mniej bezpieczni. Wy, w zespoleniu ze służbami specjalnymi, z policją, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną, ze służbami ratowniczymi i medycznymi stanowicie kopułę bezpieczeństwa nad Rzeczpospolitą, nad jej obywatelami - podsumował.
Wprowadzanie numeru 112 w Europie rozpoczęło się na mocy dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 7 marca 2002 r., a od 12 lat jest to numer ratunkowy obowiązujący we wszystkich krajach UE. W razie zagrożenia życia lub zdrowia można się połączyć z operatorem bezpłatnego numeru 112 i uzyskać pomoc.
REKLAMA
Dzień Numeru Alarmowego 112 jest w Europie obchodzony 11 lutego. W Polsce jest 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego - w każdym mieście wojewódzkim, a na Mazowszu w Warszawie i Radomiu. Pracuje w nich ponad 1 300 osób, które zarejestrowały w ubiegłym roku ponad 22 mln zgłoszeń.
pb
REKLAMA