Snooker: mistrzostwa świata przełożone przez koronawirusa. Możliwe rozegranie turnieju bez kibiców

Mistrzostwa Świata w snookerze, które w dniach 18 kwietnia - 4 maja miały się odbyć w angielskim Sheffield, zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa – poinformowano w piątek. Nowa data turnieju w Sheffield nie jest jeszcze znana. 

2020-03-20, 17:12

Snooker: mistrzostwa świata przełożone przez koronawirusa. Możliwe rozegranie turnieju bez kibiców
  • Co roku zawody w Sheffield cieszą się wielkim zainteresowaniem kibiców oraz telewidzów 
  • Niewykluczone, że tegoroczna edycja odbędzie się jednak bez udziału publiczności 
  • Tytułu bronić będzie Anglik Judd Trump 

Organizatorzy chcieliby przeprowadzić imprezę w lipcu lub sierpniu. 

- To ciężkie czasy dla wszystkich, ale jesteśmy zdeterminowani, aby sobie poradzić. Mogę zapewnić, że robimy wszystko, co w naszej mocy, razem ze wszystkimi partnerami, aby jak najszybciej potwierdzić nową datę zawodów – stwierdził prezes Światowego Związku Profesjonalnego Bilarda i Snookera Barry Hearn.

Święto snookera bez kibiców?

Co roku MŚ w snookerze przyciągają tłumy kibiców i ogromną widownię telewizyjną.

Organizatorzy nie wykluczają, że w związku z obecną sytuacją tym razem turniej odbędzie się przy pustych trybunach, ale wszyscy zainteresowani fani obejrzą go w telewizji.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

Kawęcki 1200.jpg
Koronawirus przeszkadza pływakom. Radosław Kawęcki: Ćwiczymy intensywnie, ale to nie to samo, co trening w wodzie

Trump broni tytułu 

W poprzednim roku mistrzem świata został Anglik Judd Trump. W finale turnieju odbywającego się tradycyjnie w Crucible Theatre w Sheffield pokonał Szkota Johna Higginsa 18:9. W nagrodę otrzymał pół miliona funtów.

pm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej