"Okazanie solidarności najbardziej cierpiącym". Rusza akcja "Chleb dla Syrii"
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainauguruje kampanię „Chleb dla Syrii”. W holu głównym dworca Wrocław Główny o godz. 12:00 uruchomiony zostanie daromat, za którego pośrednictwem będzie można przekazać darowiznę na rzecz ofiar konfliktu w Syrii.
2020-06-18, 08:03
Posłuchaj
Ksiądz Andrzej Paś z PKWP, podkreśla, że celem kampanii jest uświadomienie światu dramatu ludności cywilnej w Syrii.
Powiązany Artykuł
![1200_Syria_uchodźca_PAP.jpg](http://static.prsa.pl/images/99bdae41-b203-4db9-85dd-cddb70790b9e.jpg)
Rosja bombardowała obiekty cywilne w Syrii. Raport Amnesty International
- Celem akcji "Chleb dla Syrii" jest konkretna pomoc w kraju ogarniętym wojną. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbiera pieniądze na budowę dwunastu piekarni w różnych miastach Syrii. Dadzą one pracę 210 rodzinom i zapewnią dostęp do chleba dla około 500 tysięcy osób. W Syrii trzynaście milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej - mówi ksiądz Andrzej Paś.
Wpłaty za pomocą karty płatniczej
Daromat umożliwia wpłatę dowolnej kwoty na rzecz kampanii za pomocą karty płatniczej. Ksiądz Andrzej Paś z PKWP zaznacza, że to już trzecie takie urządzenie w Polsce, które zostanie otwarte przez PKWP.
CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Syria: nieznani sprawcy uprowadzili i zastrzelili dziewięciu policjantów
REKLAMA
- Jednym ze sposobów zaangażowania ludzi we wsparcie akcji jest umożliwienie robienia wpłat przez daromaty. Pierwszy pod koniec lutego tego roku stanął na Dworcu Centralnym w Warszawie. Drugi został uruchomiony na Dworcu Głównym w Krakowie, teraz przyszła kolej na Wrocław - podkreśla duchowny.
Okazanie solidarności najbardziej cierpiącym
Celem kampanii "Chleb dla Syrii" jest również okazanie solidarności z najbardziej cierpiącymi oraz zebranie środków na zakup potrzebnych rzeczy: żywności lub odzieży. Utworzenie kilkunastu piekarni oraz zapewnienie ludności syryjskiej dostępu do chleba.
W wydarzeniu wezmą udział między innymi: ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor polskiej sekcji PKWP, Katarzyna Kucharek - prezes zarządu Fundacji Grupy PKP oraz Tadeusz Szulc - dyrektor PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.
REKLAMA
kad
REKLAMA