Wakacje w Tatrach? TPN ostrzega: uwaga na tłok, błoto i... śnieg

Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że w górach jest bardzo duży ruch turystyczny. Szlaki na odcinkach leśnych są miejscami mokre, śliskie i błotniste, a w niektórych miejscach w wyższych partiach Tatr, m.in. na szlaku na Zawrat od strony Doliny Gąsienicowej, w rejonie Koziej Przełęczy i w rejonie Buli pod Rysami, leżą jeszcze niewielkie płaty twardego i zmrożonego śniegu.

2020-07-16, 04:38

Wakacje w Tatrach? TPN ostrzega: uwaga na tłok, błoto i... śnieg
Niezmiennie dużą popularnością wśród turystów w Tatrach cieszy się Morskie Oko. Foto: Albin Marciniak/East News

Pod kopułą szczytową Giewontu, na szlaku na Rysy, na Kościelcu i w rejonie Orlej Perci tworzą się zatory w związku z dużą liczbą turystów.
Także w Kuźnicach w ostatnich dniach ustawiała się długa kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch.

Powiązany Artykuł

Shutterstock wakacje Polska morze 1200.jpg
Mazury, Tatry, Bałtyk. Sprawdź, gdzie jest tłok, a gdzie są wolne miejsca

Przed wyjściem w góry należy koniecznie zapoznać się z prognozą pogody, a do wycieczki odpowiednio się przygotować, m.in. wziąć cieplejsze ubranie i okrycie przeciwdeszczowe. Trasę należy dostosować do warunków i umiejętności uczestników i zaplanować ją tak, by wrócić z gór przed zapadnięciem zmroku.

Czytaj także: 

Tatrzański Park Narodowy przypomina także o tym, nie ma możliwości wjazdu na parkingi na Palenicy, skąd wiedzie popularny szlak m.in. nad Morskie Oko, bez miejsca wykupionego przez internet.

mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej