Korzeniowski, Czerniak i Kawęcki popłyną o medale

2010-08-13, 19:13

Zawody pływackie. Foto: fot. Wikipedia

Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak awansowali fo finalu rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie.

Z pierwszego miejsca do finału na 200 metrów stylem grzbietowym awansował Radosław Kawęcki.

Korzeniowski, który wczoraj sięgnął po złoty medal na 200 metrów motylkiem, w półfinale na dwukrotnie krótszym dystansie po raz kolejny pobił swój rekord życiowy, uzyskując czas 52,32 sek. W swoim wyścigu zajął drugie miejsce, podobnie jak Konrad Czerniak, który uzyskał czas 52,09 sek.  Najlepszy rezultat w półfinałach zanotował Holender Joeri Verlinden - 51,96 sek. Finał 100 metrów stylem motylkowym jutro w sesji popołudniowej.

Świetnie popłynął na 200 metrów stylem grzbietowym Radosław Kawęcki, który w pełni kontrolując przebieg swojego półfinału uzyskał czas 1:57,84. Finałowy wyścig także zaplanowano na jutrzejsze popołudnie.

Niewiele - 0,1 sek. - zabrakło do awansu Aleksandrze Urbańczyk na 50 metrów stylem grzbietowym. Polka w swoim wyścigu półfinałowym zajęła 5. miejsce z czasem 29,05 sek., co dało jej 9. rezultat półfinałów.

Dzisiejsze finały odbyły się bez udziału Polaków. Rywalizację na 800 metrów stylem dowolnym wygrał Francuz Sebastien Rouault z czasem 7:48,28. Srebro wywalczył Niemiec Christian Kubusch, a brąz - Włoch Samuel Pizzetti. Inny Francuz, Alain Bernard, triumfował w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Na metę przypłynął z czasem 48,49 sek. Drugi był Rosjanin Jewgienij Łagunow, a trzeci rodak zwycięzcy - William Reynard. W rywalizacji kobiet na 200 metrów stylem klasycznym zwyciężczynią okazała się Rosjanka Anastazja Chaun, która uzyskała czas 2:23,50 - nowy rekord mistrzostw Europy. Srebrny medal przypadł Norweżce Sarze Norderstam, a brązowy Dunka Rikke Moeller Pedersen. Z kolei na 100 metrów stylem motylkowym wygrała Szwedka Sarah Sjoestroem z czasem 57,32 sek. Druga przypłynęła Brytyjka Francesca Halsall, a trzecia - kolejna Szwedka Therese Alshammar.