Zagrożenia płynące z uzależnienia od alkoholu i sposoby na wychodzenie z nałogu
Utrata pracy, rozpad rodziny, czy poważne problemy ze zdrowiem. To jedne z negatywnych skutków uzależnienia od alkoholu. Jakie są jeszcze inne niebezpieczeństwa związane z tym nałogiem? W jaki sposób sobie z nim radzić i gdzie można się zgłosić, by uzyskać pomoc?
2020-08-23, 08:23
Według statystyk największe spożycie alkoholu na świecie od lat notuje Europa. Polska, na europejskim tle, należy do krajów o średnim spożyciu 12,5 litra alkoholu na głowę mieszkańca.
Powiązany Artykuł
Ks. dr Lubowicki: do młodzieży trzeba podchodzić z pokorą
Posłuchaj
Problem staje się większy, gdy zauważymy, że zbyt wielu Polaków nie potrafi spożywać napojów alkoholowych w sposób umiarkowany i dlatego skutki szkód jakie on wyrządza, są wyższe na tle innych krajów o podobnym wysokim spożyciu.
- CZYTAJ TAKŻE: dlaczego PRL był epoką eksplozji pijaństwa?
O zagrożeniach i szukaniu metod wychodzenia z uzależnienia od alkoholu mówili w Polskim Radiu 24:
- prof. Krzysztof Wojcieszek, inicjator Narodowego Programu Trzeźwości przy Zespole Konferencji Episkopatu Polski, wykładowca w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie
- Maja Suszycka, psycholog i wiceprezes Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich
***
Audycja: "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja"
Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz
Goście: prof. Krzysztof Wojcieszek, inicjator Narodowego Programu Trzeźwości, Maja Suszycka, wiceprezes Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich
Data emisji: 23.08.2020
Godzina emisji: 07.35
REKLAMA
Polskie Radio 24/db
REKLAMA