Programiści z PGG wsparli śląski Sanepid. System pomaga w walce z COVID-19
Programiści Polskiej Grupy Górniczej (PGG) przygotowali oprogramowanie, które wspomaga pracowników lokalnych stacji sanepidu w walce z pandemią – obsługuje rejestrację osób pozostających w izolacji i pomaga zaplanować terminy pobierania wymazów.
2020-08-23, 10:30
System opracowany przez programistów Zakładu Informatyki i Telekomunikacji PGG pomaga zaplanować terminy pobierania próbek biologicznych, odpowiednio grupuje w bazie danych osoby objęte odosobnieniem oraz wspiera procesy związane z kierowaniem osób na kwarantannę do izolatorów lub hospitalizacji chorych.
Powiązany Artykuł
![górnicy 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/84a7bd40-5d86-46fe-b37b-8f9b69c3f20f.jpg)
Plan dla branży górniczej. Opracują go rząd, związki zawodowe i zarządy kopalń
Analiza poziomu zachorowań i ozdrowień
– Gdy tylko przez bazę lokalnej stacji sanepidu przewijają się dane pracownika PGG, oprogramowanie przy rejestracji automatycznie sprawdza dane przy pomocy systemu kadrowego spółki, co znacznie optymalizuje cały proces i eliminuje błędy, które często zdarzają się podczas ręcznego wpisywania danych – wyjaśnia rzecznik PGG Tomasz Głogowski.
Program pozwala także sporządzać kompleksowe raporty i statystyki na potrzeby każdej ze stacji. Analizuje m.in. poziom zachorowań i ozdrowień z upływem czasu, przelicza odpowiednio liczbę skierowań do pobrania wymazów, zarejestrowane wyniki badań, skierowania do odbycia kwarantanny lub na izolację, z podziałem na poszczególne dni.
– Oprogramowanie opracowane przez naszych informatyków pomaga znacznie usprawnić komunikację stacji sanepidu w województwie śląskim z największym w regionie pracodawcą, jakim jest PGG. Udostępnione rozwiązanie ujednolica sposób wprowadzania danych, upraszcza procesy związane z obsługą badanych i zakażonych oraz skraca czas tej obsługi – mówi prezes PGG Tomasz Rogala.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![shutterstock_telemedycyna 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/07dd76da-6b2f-4324-a772-5edb85d2be68.jpg)
200 mln zł na innowacje, które pomogą walczyć z pandemią
W Rybniku i Katowicach już działa
Jak zaznaczają przedstawiciele spółki, także inni pracodawcy, po integracji oprogramowania z ich systemami kadrowymi, mogą łatwiej uzyskać ważną informację związaną ze spodziewanym powrotem pracownika do pracy.
System opracowany przez programistów ZIT wykorzystywany jest już w powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych w Rybniku i Katowicach. W dalszym ciągu trwają prace rozwojowe nad oprogramowaniem. Zakład Informatyki i Telekomunikacji jest gotów do wdrożenia systemu w kolejnych stacjach sanepidu, zaprasza też do współpracy inne firmy regionu, które chciałyby skorzystać z tego oprogramowania.
PolskieRadio24.pl/PAP/DoS
REKLAMA
REKLAMA