Ostatnie pożegnanie Piotra Szczepanika. Artysta spoczął na warszawskich Powązkach

Rodzina, przyjaciele i artyści pożegnali w Warszawie Piotra Szczepanika. Piosenkarz, gitarzysta, wykonawca przebojów "Goniąc Kormorany", "Żółte kalendarze" i "Kochać" został pochowany na Starych Powązkach.

2020-08-31, 23:43

Ostatnie pożegnanie Piotra Szczepanika. Artysta spoczął na warszawskich Powązkach

Piosenkarz Edward Hulewicz wspominał swojego przyjaciela Piotra Szczepanika jako utalentowanego artystę. - Ile on zostawił po sobie wspaniałych przebojów, które już stały się klasyką w naszym piosenkarstwie. Człowiek ogromnie utalentowany, wspaniały, łagodny, aksamitny głos, niezwykle łagodny. Jego wspaniałe piosenki pozostaną na wieki - mówił Edward Hulewicz.

Powiązany Artykuł

Piotr Szczepanik PAP 1200.jpg
Wspominamy Piotra Szczepanika. "Był wielkim ulubieńcem ludzi"

Satyryk i dziennikarz Ryszard Makowski podkreślał, że zmarły był wybitnym artystą. - Miał dar przekazu, co jest bardzo rzadką rzeczą, śpiewał piosenki poetyckie, potem bardziej nawet patriotyczne - mówił. Dodał, że ta część twórczość jest mniej znana a też powinna być doceniona, "bo tak jak cała twórczość Piotra Szczepanika była to twórczość wybitna".

Posłuchaj

Pożegnanie Piotra Szczepanika na warszawskich Powązkach (IAR) 0:18
+
Dodaj do playlisty

Piosenkarz Andrzej Rosiewicz zwraca uwagę, że Piotr Szczepanik od początku swej twórczości, był niezwykle wrażliwym artystą. - Jego wykonanie nadawało rangę piosenkom, że one osiągały taki poziom, i tak przemawiały do ludzi - zwracał uwagę.

Posłuchaj

Wspomnienie Piotra Szczepanika (IAR) 0:21
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

Wieloletnia kariera

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku w Lublinie. Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1963 roku. W latach 60. i 70. z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prowadził program estradowo-kabaretowy "Popierajmy się".

W latach 70. Piotr Szczepanik śpiewał piosenką poetycką. Występował sam, z gitarą. W latach 80. Piotr Szczepanik poświęcił się działalności opozycyjnej. Był współorganizatorem Festiwalu Piosenki Prawdziwej w 1981 roku. W stanie wojennym organizował niezależną, podziemną scenę muzyczną. Zmarł 20 sierpnia, po długiej chorobie. Miał 78 lat.

jp

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej