Witold Kołodziejski: "Doceniana jest wartość niesiona przez dzieło"

Śpiewak operowy Piotr Beczała, historyk profesor Andrzej Nowak i reżyser Mirosław Bork - to laureaci tegorocznych Nagród Mediów Publicznych. - Ta nagroda jest potrzebna dla środowisk twórców - tych, którzy nie bardzo czują potrzebę wyścigów na torach komercyjnych - powiedział Polskiemu Radiu Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

2020-11-17, 02:08

 Witold Kołodziejski: "Doceniana jest wartość niesiona przez dzieło"

Wyróżnienia przyznały trzy instytucje publiczne: Polskie Radio - w kategorii Muzyka, Telewizja Polska w dziedzinie Obrazu, a Polska Agencja Prasowa uhonorowała twórców Słowa.

Powiązany Artykuł

polskie radio piotr beczała 1200.jpg
Piotr Beczała laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. "Jestem zaszczycony"

"Nie chodzi o słuchalność, oglądalność"

- Ta nagroda jest potrzebna dla środowisk twórców - tych, którzy nie bardzo czują potrzebę wyścigów na torach komercyjnych - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. - Tu nie chodzi o słuchalność, oglądalność, popularność... Oczywiście, misji nie tworzy się dla pustych sal, też potrzebna jest widownia, ale tutaj przede wszystkim doceniona jest jakaś wartość, która jest niesiona przez dzieło twórców. Myślę, że to jest prestiż tej nagrody - wskazał Witold Kołodziejski. 


Posłuchaj

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski: Nagroda Mediów Publicznych to bardzo ważna i potrzebna nagroda (IAR) 0:29
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także: 

Kapituła nagrody w kategorii Muzyka uhonorowała tenora o międzynarodowej sławie Piotra Beczałę za nieustanną promocję polskiej kultury na najsłynniejszych scenach operowych całego świata. Laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Słowo został historyk, profesor Andrzej Nowak, nominowany przede wszystkim za cykl "Dzieje Polski". Nagrodę w kategorii Obraz przyznano Mirosławowi Borkowi, reżyserowi, scenarzyście, producentowi i menedżerowi, przede wszystkim za film dokumentalny "Wojna światów" opartego na zrekonstruowanych i pokolorowanych filmach archiwalnych sprzed stu lat.

mbl

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej