"Zdajemy egzamin z solidarności". Minister rodziny zachęca do szczepień przeciw COVID-19

- Mamy już szczepionkę, która przyczyni się do tego, byśmy mogli skutecznie zahamować pandemię. Zachęcam do tego, aby zgłaszać się do szczepień - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Szefowa MRiPS podczas briefingu wskazywała, że szczepionka przeciw COVID-19 ma przede wszystkim przeciwdziałać zachorowaniom i doprowadzić do powrotu do normalności. - Zdajemy egzamin z odpowiedzialności i z solidarności - dodała.

2020-12-29, 10:22

"Zdajemy egzamin z solidarności". Minister rodziny zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Powiązany Artykuł

pap_20201013_1AO-12.jpg
Dworczyk: termin na zapisy do szczepień dla grupy "zero" został wydłużony

Szczepionka także dla pracowników DPS

Marlena Maląg podkreśliła, że do 14 stycznia przedłużono termin zapisów na szczepienia dla środowisk medycznych. Zwróciła uwagę, że w tzw. grupie zero są też uwzględnieni pracownicy domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej i placówek całodobowej opieki. - Szczepienie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego też głęboko zachęcam wszystkich tych państwa z grupy zero, którzy jeszcze nie zgłosili się do szczepień, aby się zgłaszali - powiedziała Marlena Maląg.

Przypomniała, że od 15 stycznia mają ruszyć szczepienia dla osób powyżej 60 lat, ale także dla mieszkańców domów pomocy społecznej. Zaapelowała, by do tego czasu osoby starsze, w miarę możliwości, pozostawały w domach. Zapewniła, że pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów będzie dalej kontynuowana. - Seniorzy nadal mogą korzystać z infolinii 22-505-11-11. Pomoc będzie działała tak długo, jak to będzie potrzebne - podkreśliła.


Kluczowym elementem planowanego procesu szczepienia jest sprawna i bezpieczna logistyka.
Cały proces wymaga spełnienia rygorystycznych norm dystrybucji farmaceutycznej, z względnieniem specyficznych wymagań producentów szczepionek (PAP Kluczowym elementem planowanego procesu szczepienia jest sprawna i bezpieczna logistyka. Cały proces wymaga spełnienia rygorystycznych norm dystrybucji farmaceutycznej, z względnieniem specyficznych wymagań producentów szczepionek (PAP)

Powiązany Artykuł

20c27095-12.jpg
Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Tak wygląda procedura krok po kroku

"Egzamin z solidarności"

Minister rodziny poinformowała, że do tej pory o pomoc w ramach korpusu wsparcia poprosiło ok. 19 tys. seniorów. W akcję zaangażowanych jest prawie 12 tys. wolontariuszy. - Zdajemy egzamin z odpowiedzialności i z solidarności. Mamy już szczepionkę, która przyczyni się do tego, byśmy mogli skutecznie zahamować pandemię. Zachęcam do tego, aby zgłaszać się do szczepień - dodała szefowa resortu rodziny. 

REKLAMA

Ruszyły szczepienia

W niedziele w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem konsorcjum firm Pfizer i BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce i uzyskać bezpłatne szczepienie.


mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej