"Nie będzie mógł sobie pozwolić na ścisłą współpracę z rządami oskarżanymi o homofobię". Publicysta o Bidenie
- Nacisk polityków lewicowych na Joe Bidena i Kamalę Harris będzie na tyle silny, że nie będą mogli oni sobie pozwolić na ścisłą współpracę z rządem oskarżanym na przykład o homofobię - ze względu na wewnętrzną politykę, na relacje z lewym skrzydłem Partii Demokratycznej – podkreślił w Polskim Radiu 24 publicysta Łukasz Adamski.
2021-01-27, 12:09
Joe Biden, wkrótce po sowim zaprzysiężeniu, anulował niektóre decyzje Donalda Trumpa. Dotyczyły one m.in. porozumienia w sprawie klimatu czy wyjścia Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Powiązany Artykuł

Pierwsza rozmowa telefoniczna Biden-Putin. Kreml: jest porozumienie ws. redukcji zbrojeń
O ile komentatorzy są dość zgodni w tym, że główne wektory polityki zagranicznej USA nie ulegną zmianie, o tyle dyskusje trwają na temat polityki wewnętrznej, w tym tak zwanej lewicowej rewolucji obyczajowej.
Posłuchaj
Zdaniem gościa PR24 rewolucja ta jest teraz bardziej zaawansowana niż na przykład w czasie rządów Baracka Obamy. - Za administracji Joe Bidena niewątpliwie będzie miał miejsce lewicowy pochód obyczajowy. Tego oczekuje część wyborców – powiedział Łukasz Adamski.
Według niego może to mieć jednak pewien wpływ również na relacje Stanów Zjednoczonych z innymi państwami.
- Nacisk polityków lewicowych na Joe Bidena i Kamalę Harris będzie na tyle silny, że oni nie będą mogli sobie pozwolić na ścisłą współpracę z rządem oskarżanym na przykład o homofobię - ze względu na wewnętrzną politykę, na relacje z lewym skrzydłem Partii Demokratycznej – podkreślił publicysta.
Więcej w nagraniu.
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Łukasz Adamski (publicysta)
Data emisji: 27.01.2021
Godzina: 11.09
bartos