Polskie Radio i Katolicki Uniwersytet Lubelski nawiązują współpracę. Podpisano długoterminowe porozumienie
Polskie Radio i Katolicki Uniwersytet Lubelski nawiązują ścisłą współpracę. W czwartek w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie podpisano porozumienie o długoterminowym i wieloaspektowym współdziałaniu.
2021-01-28, 16:55
Obejmuje ono działania multimedialne mające na celu promocję wartości patriotycznych i chrześcijańskich. KUL udostępni też publicznemu nadawcy swoich ekspertów, a Polskie Radio zapewni studentom uczelni praktyki dziennikarskie.
Podczas uroczystości prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że obie instytucje będą realizowały misję służenia społeczeństwu. - To porozumienie oznacza współpracę intelektualną i merytoryczną, także wymianę doświadczeń ze studentami uczelni. To obopólna korzyść na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej to cieszy, że ta nasza współpraca przyniesie dobre skutki dla słuchaczy, społeczeństwa i będzie realizacją misji, która jest wpisana w naszą działalność - podkreśliła Agnieszka Kamińska.
Powiązany Artykuł
Prezes Polskiego Radia: nie ulegamy kampanii oszczerstw, robimy swoje
Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Mirosław Kalinowski przypomniał, że mottem uczelni jest hasło "Deo et Patriae" - czyli wezwanie do służby Bogu i Ojczyźnie.
"Równoletnie instytucje"
- Nasze instytucje to są prawie równolatkowie, więc uważam, że kiedy połączymy nasze siły, to jesteśmy skazani na sukces, który tak naprawdę służy tym celom, które są wpisane zarówno w statut Polskiego Radia, jak i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski.
REKLAMA
Katolicki Uniwersytet Lubelski to najstarsza uczelnia Lublina i trzeci najstarszy funkcjonujący uniwersytet w Polsce. Został założony 27 lipca 1918 roku. Polskie Radio w ubiegłym roku świętowało swoje 95-lecie. Porozumienie obu instytucji obejmuje działania multimedialne mające na celu promocję wartości patriotycznych, wynikających z fundamentu cywilizacji europejskiej, którym jest kultura i tradycja chrześcijańska.
Przewiduje również wspólne inicjatywy i projekty umożliwiające przygotowywanie przekazu medialnego, kierowanego przede wszystkim do młodych ludzi, zgodnego ze współczesnymi trendami i technologiami komunikacji. W ramach współpracy KUL udostępnia Polskiemu Radiu priorytetowy dostęp do ekspertów akademickich z rozmaitych dziedzin.
Polskie Radio jest uprawnione do publikacji w swoich programach, mediach internetowych i społecznościowych, materiałów i relacji informujących o wydarzeniach z życia KUL, o programach badawczych, a także komentarzy i opinii pracowników naukowych do bieżących wydarzeń społecznych, politycznych, kulturalnych, naukowych. Wspólne działania KUL i Polskiego Radia obejmują współpracę w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów KUL. Zgodnie z porozumieniem studenci KUL będą też mogli odbywać praktyki dziennikarskie w Polskim Radiu.
bartos
REKLAMA
REKLAMA