Strażacy pomogli już 872 osobom w transporcie na szczepienie

Jak poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Batorski od początku ogólnopolskiej akcji szczepień przeciwko SARS-CoV-2 strażacy pomogli w transporcie 872 osobom. Udział w akcji zadeklarowało 12 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

2021-02-02, 17:49

Strażacy pomogli już 872 osobom w transporcie na szczepienie
Strażacy pomagają w transporcie seniorów do punktów szczepień.Foto: gov.pl

Z danych przekazanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej wynika, że od 18 stycznia, kiedy z transportu do punktów szczepień skorzystały pierwsze osoby, strażacy pomogli dotrzeć do punktów szczepień 872 osobom.

- Udział w akcji zadeklarowało 12 tys. jednostek OSP. Ponad 200 tys. strażaków ochotników, kilka tysięcy naszych strażaków, którzy koordynują te działania, bo wygląda to tak, że gminy zbierają dane o zapotrzebowaniu i przekazują informację komendantom miejskim i powiatowym - zaznaczył Batorski.

Zobacz także: Strażacy pomagają seniorom dotrzeć na szczepienia. Ponad sto akcji w całej Polsce

Pomoc we współpracy z samorządem

Powiązany Artykuł

1200_Soloch_BBN.png
Szef BBN: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych kluczowym elementem bezpieczeństwa państwa

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna, w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

REKLAMA

W ramach prowadzonych działań strażacy dystrybuują również materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Czytaj także: Czy na szczepienie na koronawirusa może mnie zapisać inna osoba?

Strażacy przypomnieli także, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Zgodnie z ustaleniami ze stroną samorządową, rząd dofinansowuje gminom transport dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, dla seniorów, mających problemy z dotarciem do punktów szczepień na terenach gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców, a także dla osób powyżej 70. roku życia, mających trudności w samodzielnym dotarciu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

REKLAMA

st

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej