Powstał "Alfabet Solidarności". MKiDN: kompendium wiedzy o fenomenie legendarnego związku
Instytut Dziedzictwa Solidarności wydał "Alfabet Solidarności" - kompendium wiedzy o fenomenie legendarnego związku - poinformował MKiDN. Publikacja, przygotowana dla młodych czytelników, jest bezpłatna - dostępna w postaci tradycyjnej książki oraz w formie e-booka.
2021-02-05, 07:00
Alfabet Solidarności" to obszerne kompendium wiedzy o historii i ideałach wyjątkowego na skalę światową zjawiska, jakim był fenomen Solidarności - podał resort kultury na swojej stronie internetowej, przytaczając przy tym słowa redaktora publikacji Krzysztofa Nowaka.
Powiązany Artykuł
"Jesteśmy winni ofiarom pamięć". Piotr Gliński odwiedził Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich
"Historia Solidarności nie tylko inspiruje, ale także pozwala zachować szacunek dla swych przodków i dla swojego narodu. Daje wiarę w sens walki o niepodległe państwo, w sens patriotyzmu, odwagi cywilnej, altruizmu, miłości bliźniego oraz dobrze pojętego pluralizmu i tolerancji" – napisał we wstępie redaktor.
✌️ „Alfabet Solidarności” to obszerne kompendium wiedzy o historii i ideałach wyjątkowego na skalę światową zjawiska,...
Opublikowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Czwartek, 4 lutego 2021
MKiDN zapewnił też, że przygotowany z myślą o młodych czytelnikach "Alfabet Solidarności" napisany jest przystępnym językiem. "Pokazuje, że historia Solidarności jest wciąż żywa, fascynująca i inspirująca. W przejrzystej, encyklopedycznej formie zgłębia naturę związkowego ruchu" - głosi komunikat.
"Inspirująca lektura"
"Każde pokolenie dorasta stopniowo do szacunku dla swych przodków. Bo bez wiedzy, kto poprzedzał nas w sztafecie pokoleń – nie jesteśmy w stanie zrozumieć samych siebie" - dodał we wstępie książki Krzysztof Nowak.
Autorami "Alfabetu Solidarności" są historycy i publicyści, którzy byli również świadkami i uczestnikami opisywanych przez siebie zagadnień. Resort kultury wymienił m.in. Barbarę Fedyszak-Radziejowską, Andrzeja Horubałę, Jana Pietrzaka, Piotra Semkę, Wojciecha Tomczyka i Mateusza Wyrwicha.
"Ich lekkie i zwięzłe teksty to niezwykle inspirująca lektura" - zachęca MKiDN, na którego stronie internetowej znajdują się też bardziej szczegółowe informacje o publikacji, a także o tym, jak ją można uzyskać.
dn
REKLAMA
REKLAMA