Sylwia Spurek porównała mięso do papierosów. "To skandaliczna wypowiedź"

- Dla mnie ta wypowiedź jest skandaliczna, ponieważ nie jest oparta na żadnych badaniach, które mogłyby stawiać produkty pochodzenia zwierzęcego mięso, mleko, jajka na równi ze szkodliwością tytoniu. To są niczym niepotwierdzone wymysły. Jestem tym zszokowany - stwierdził w Polskim Radiu 24 Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców  i Producentów Bydła Mięsnego.  

2021-02-19, 20:12

Sylwia Spurek porównała mięso do papierosów. "To skandaliczna wypowiedź"

Europoseł z ramienia Zielonych, Sylwia Spurek zaapelowała  m.in. o zakaz promowania mięsa. Na swoim koncie na Twitterze: "Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału".

Do tego wpisu na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się Jacek Zarzecki, ze Związku Hodowców Bydła Mięsnego. 

- Dzisiejszy dzień, który zaczął się od wpisu pani poseł Spurek powinien nosić tytuł '1192'. Dlaczego? Ponieważ tyle dni zostało do końca kadencji pani eurodeputowanej w PE. Myślę, że jeszcze przez te trzy lata, trzy miesiące i siedem dni będziemy musieli znosić takie wypowiedzi, które atakują sektor hodowlany - powiedział Jerzy Zarzecki.  


Posłuchaj

Jacek Zarzecki o zakazie promowania mięsa ("Stan rzeczy") 22:04
+
Dodaj do playlisty
 

Jak podkreślił prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego podkreślił, że trzeba pamiętać, że pani europoseł nie funkcjonuje w żadnym oderwaniu od rzeczywistości politycznych. - Dostała się z jakiejś partii do Europarlamentu. Pani Spurek odeszła z partii Wiosna i dzisiaj jest członkiem partii Zielonych, którzy na swojej facebookowej stronie bardzo mocno wspierają pomysły Sylwii Spurek. Jestem tym zaskoczony, bo partia Zielonych jest elementem Koalicji Obywatelskiej, która nigdy wcześniej nie wypowiadała się w tym zakresie - zaznaczył.   

REKLAMA

Powiązany Artykuł

warzywa owoce żywność 1200x660 free.jpg
Minister rolnictwa: rekordowe wpływy z eksportu polskiej żywności w 2020 r.

 - Ta kampania oszczerstw w kierunku sektora hodowlanego opiera się na mitach. Jeżeli ktoś powtarza, że krowy odpowiadają za 4 proc. emisji gazów CO2, to powinien zwrócić uwagę na inne kwestie, które mają większy wpływ na to - podsumował gość audycji.  


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan Rzeczy"

REKLAMA

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość:  Jacek Zarzecki (Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego) 

Data emisji: 19.02.2021

Godzina emisji: 19.06

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej