Ekspert: w sprawie kredytów walutowych warto poczekać na werdykt Sądu Najwyższego

Podejście do kredytów frankowych dzieli banki. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego zaproponował bankom, aby te przedstawiły swoim klientom atrakcyjne warunki ugód, które byłyby realną alternatywą w stosunku do ścieżki sądowej. Zdaniem gościa Programu 1 Polskiego Radia Jakuba Szczerbowskiego ważne będzie orzeczenie w tej sprawie Sądu Najwyższego.

2021-02-23, 17:31

Ekspert: w sprawie kredytów walutowych warto poczekać na werdykt Sądu Najwyższego
Frankowicze alarmują, ze banki zaczynają nagle żądać od nich różnych dokumentów, np. decyzji o dopuszczeniu budynku do użytkowania . Foto: Fedor Selivanov/shutterstock

Jak powiedział w radiowej Jedynce Jakub Szczerbowski z Biura Rzecznika Finansowego - w sytuacji kiedy niedługo Sąd Najwyższy ma wydać istotne orzeczenie w sprawie kredytów walutowych, zalecamy naszym klientom, aby zaczekali do wydania tego orzeczenia 25 marca i dopiero wtedy ocenili, czy ugoda proponowana przez bank będzie korzystna.

Powiązany Artykuł

shutterstock_mieszkanie dom klucz drzwi 1200.jpg
Jak Polacy radzą sobie z zadłużeniem we frankach szwajcarskich? Najnowszy raport

Jak zauważył ekspert - na razie tych propozycji ugodowych jest niewiele i ich szczegóły nie są znane. - Nie chciałbym przewidywać tego co Sąd Najwyższy orzecze, bo to często jest jednak przedmiotem pewnego zaskoczenia - podkreślił gość radiowej Jedynki.


Posłuchaj

W Programie 1 Polskiego Radia Jakub Szczerbowski z Biura Rzecznika Finansowego - mówił o sprawie kredytów walutowych i o tym - czy warto iść na ugodę z bankiem, w którym wzięło się taki kredyt. Rozmawiała Justyna Golonko. 4:46
+
Dodaj do playlisty

Do tej sytuacji - stwierdził Jakub Szczerbowski - "należy podchodzić tak, że trzeba poczekać na samo orzeczenie". Jak zauważył - pewnym optymizmem powinno nas napawać orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który w tych sprawach jest prokonsumencki.

Program 1 Poskiego Radia, PR24, akg

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej