Mobbing w łódzkiej filmówce? Komisja Antydyskryminacyjna przekaże swoje uwagi rektorce
- Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna Szkoły Filmowej w Łodzi podjęła decyzje co do dalszego postępowania wobec wszystkich nauczycieli akademickich wymienionych w liście Anny Paligi, jednak w pierwszej kolejności przekaże je rektorce Milenii Fiedler - poinformował rzecznik uczelni.
2021-04-13, 10:41
Oskarżenia o stosowanie przez niektórych pedagogów łódzkiej Szkoły Filmowej przemocy fizycznej i psychicznej wobec studentów zostały upublicznione w marcu przez aktorkę Annę Paligę. W swoim wystąpieniu podczas obrad tzw. Małej Rady Programowej uczelni z nazwiska wymieniła ona pedagogów, w tym jej byłego rektora, którzy podczas pracy z przyszłymi aktorami mieli dopuszczać się aktów przemocy słownej i fizycznej. Wystąpienie absolwentki znalazło się także w internecie.
Powiązany Artykuł
Skandal w łódzkiej filmówce. "Zdejmiesz stanik albo cię wyrzucę"
Jak przekazał rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi Krzysztof Brzezowski, w poniedziałek odbyło się spotkanie Komisji Antydyskryminacyjnej z kolejnym nauczycielem akademickim wymienionym w liście Anny Paligi. Podobnie jak inni opisani przez nią pedagodzy, przedstawił on swoje wyjaśnienia i odpowiedział na zadane pytania.
Po tym spotkaniu komisja, której przewodniczy pełnomocniczka rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji Monika Żelazowska, podsumowała dotychczasowe prace i podjęła decyzję co do dalszego postępowania wobec wszystkich nauczycieli akademickich wymienionych w liście Anny Paligi.
- Kilkadziesiąt kobiet oskarżyło go o szantaż seksualny, napaści i gwałty. Były egipski student skazany
- Kolejna afera w sporcie. Trenerzy pozbawiali jedzenia, stosowali kary psychiczne i fizyczne i molestowali?
- Kolejne kobiety oskarżają Cuomo o molestowanie. Gubernator zaprzecza: nigdy nikogo nie nękałem
Dalsze działania
Powiązany Artykuł
Aktorki zabierają głos - spektakl o przekraczaniu granic
Wnioski te zostaną w pierwszej kolejności przekazane rektorce dr hab. Milenii Fiedler, a następnie zainteresowanym stronom. Wszyscy nauczyciele zostaną zaproszeni na spotkanie z rektorką, podczas którego Monika Żelazowska omówi wnioski komisji.
Pełnomocniczka ds. przeciwdziałania dyskryminacji zaznaczyła, że szczegółowy raport z prac komisji powstanie po konsultacji z zewnętrznym ekspertem, radczynią prawną.
Jednocześnie Komisja Antydyskryminacyjna będzie zajmować się kolejnymi zgłoszeniami dotyczącymi nieprawidłowości, które wciąż do niej spływają. Zdecydowano, że w każdy poniedziałek będą odbywać się jej posiedzenia i spotkania z poszkodowanymi.
jbt
REKLAMA
REKLAMA