Ks. Kancelarczyk: potrzeba działań dla obrony życia w naszym kraju

Film z USG lub przypadkowe spotkanie może doprowadzić do tego, że uratujemy ludzkie życie. - Musimy jak najwięcej robić dla obrony życia w naszym kraju - przekonuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek w Szczecinie.

2021-04-22, 12:34

Ks. Kancelarczyk: potrzeba działań dla obrony życia w naszym kraju
zdjęcie ilustracyjne . Foto: shutterstock.com/MakeStory Studio

W ostatnią niedzielę na szczecińskich Jasnych Błoniach każdy mógł uderzyć w dzwon "Głos Nienarodzonych", by pokazać, że jest "za życiem". W ubiegłym roku papież Franciszek pobłogosławił dzwon i podkreślał, że ma przypominać o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. – Ten dźwięk dzwonu jest po to, aby budzić sumienia. Ta symbolika dzwonu jest bardzo ważna dla pobudzenia sumień – mówił na szczecińskich Jasnych Błoniach ks. Tomasz Kancelarczyk.

Powiązany Artykuł

shutterstock aborcja niemowle 1200.png
"Decydowanie o początku czy końcu życia to nie kompetencja człowieka"

Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek, wspominając niedzielne wydarzenie w Szczecinie, mówi, że podszedł do niej młody człowiek, który zapytał o symbolikę dzwonu. – Krótko mu wyjaśniłam, na co on odrzekł, że jest "z innej strony barykady". Ma zupełnie inne poglądy, ale rozumie. Przyjrzał się naszym materiałom, które były rozłożone. Część z nich była stricte dla dzieci, ale była również książka "Genesis". Tę książkę mu pokazałam, razem z grafiką w 3D. Był tym naprawdę zainteresowany. Pożegnaliśmy się, było bardzo miło. Zabrał książkę ze sobą, więc uważam, że rozmowa przebiegła bardzo owocnie. Co ten chłopak zrobi dalej i jakie będą jego wnioski? Na to nie mam wpływu, ale wiem, że zachowałam się w porządku. Miałam dobre intencje, żeby dowiedział się czegoś o nas. Myślę, że powinniśmy mniej się bać siebie nawzajem – mówi Anna Piotrowska. – Temat jest trudny, ale rozmowy nieraz potrafią nas zadziwić i mile zaskoczyć – dodaje.

"Być ludźmi wartości życia"

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek radzi, jak rozmawiać o obronie życia od poczęcia z nieprzekonanymi. – Po prostu bądźmy ludźmi wartości życia, a sytuacje, doświadczenia, przyjdą same – w kontekście jakiejś rozmowy, wystawy itp. – mówi. - Myślę, że w dzisiejszym świecie znaki są ważne, bo to początek i iskra do dalszego działania. A początkiem może być znaczek Małych Stópek czy model Jasia, czyli model edukacyjny pokazujący dziecko w 10 tygodniu od poczęcia – tłumaczy organizator największego w Polsce Marszu dla Życia.

Czytaj także:

Fundacji Małych Stópek w Szczecinie przygotowała publikację Genesis, która zawiera informacje o rozwoju prenatalnym człowieka od poczęcia do narodzin. Ściągając specjalną aplikację na smartfon lub tablet, można dzięki książce zobaczyć w trójwymiarze nienarodzone dziecko i poszczególne etapy jego rozwoju.

pg,KAI

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej