"Ruch bez znaczenia, nie będzie miał realnego wypływu". Prof. Paruch o projekcie Campus Polska

- Warto zwrócić uwagę, że to jest już trzeci albo czwarty projekt. Niedługo będziemy gubili się w ich mnogości, ponieważ Rafał Trzaskowski ma jedną fundamentalną wadę - każdy projekt, który ogłasza, trzeba zacząć po prostu realizować - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS w Lublinie.

2021-05-11, 11:52

"Ruch bez znaczenia, nie będzie miał realnego wypływu".  Prof. Paruch o projekcie Campus Polska
Prof. Waldemar Paruch. Foto: PR24

Rafał Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla 1 tys. młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest fundacja Konrada Adenauera.  

Powiązany Artykuł

Budka1200/PAP
Kryzys przywództwa w PO. Łęski: żaden z potencjalnych kandydatów nie różni się od Budki

- Dla mnie to nic nowego, bo już Paweł Piskorski swego czasu powiedział, że u podstaw powstania Kongresu Liberalno-Demokratycznego były pieniądze niemieckie. To jest powtórzenie pewnego rozwiązania historycznego, zewnętrznego. Po drugie nie przywiązywałbym też żadnej większej wagi do pomysłów instytucjonalnych w wydaniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego - ocenił prof. Paruch. 

Politolog wskazał na niejasny cel tejże inicjatywy. 


Posłuchaj

Prof. Waldemar Paruch o kolejnej inicjatywie Rafała Trzaskowskiego ("Temat dnia/Gość PR 24") 19:55
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

- Ten Campus Polska ogłaszany w Olsztynie to projekt, któremu trudno przypisać jakiekolwiek możliwości realnego wpływania na politykę. Nie wiemy, czy Trzaskowski chciał rozpocząć prace formacyjne nad młodymi ludźmi, czy chce przygotowywać młodzieżówkę jako zaplecze dla stron liberalno-lewicowych, czy tworzy sobie własny aparat, który będzie przygotowywał mu wybory na prezydenta państwa, czy też chce przejąć przywództwo nad Platformą Obywatelską. Trudno powiedzieć, co może być w tym przypadku intencją. Natomiast brak wyraźnego jej określenia spowoduje, że bardzo szybko zapomnimy o tej inicjatywie - podsumował gość audycji.                     

Więcej w nagraniu.   

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

REKLAMA

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS w Lublinie) 

Data emisji: 11.05.2021

Godzina emisji: 10.10

REKLAMA

kmp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej