Od dziś czynne parki rozrywki. Olga Semeniuk: po spadku zakażeń otwieramy kolejną branżę
- Zgodnie ze spadającymi liczbami zachorowań, udało nam się doprowadzić do otwarcia kolejnej branży - dzisiaj otwieramy centra rozrywki - mówiła w Zatorze w Małopolsce wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
2021-05-21, 12:15
Wiceminister wzięła udział w otwarciu sezonu Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.
- Udało nam się doprowadzić, zgodnie ze spadającymi liczbami zachorowań, do dzisiejszego dnia - powiedziała wiceminister Olga Semeniuk.
Według niej skala otwierania się poszczególnych branż w ciągu ostatnich dwóch tygodni oraz popyt i zainteresowanie ich usługami dają nadzieję, że "ten najgorszy finansowy czas gospodarczy za kilka miesięcy będzie już za nami".
Wiceminister rozwoju przypomniała, że branża eventowa i parków rozrywki mogła korzystać ze wszystkich form wsparcia przygotowanych przez rząd: tarcz finansowych PFR oraz tarcz branżowych.
REKLAMA
- To były środki finansowe, które były tzw. poduszką finansową, aby przetrwać najgorszy czas - oceniła Semeniuk i wskazała, że do przedsiębiorców w czasie pandemii zostało skierowane łącznie ponad 240 mld zł różnego rodzaju pomocy.
Jak przypomniała wiceminister, goście parków rozrywki mogą realizować w tych obiektach bony turystyczne.
Powiązany Artykuł
Znów pójdziemy do kina, teatru czy opery. Od dziś kolejny etap luzowania obostrzeń
Rozrywka w reżimie sanitarnym
Przedstawiciele Energylandii zapewniają, że w związku z epidemią Covid-19 wprowadzono tam specjalne zasady i środki sanitarne. Krystian Kojder, rzecznik obiektu przekazał, że park od długiego czasu przygotowywał się do ponownego uruchomienia w nowym reżimie sanitarnym. Otwarty został w piątek, w pierwszym dniu znoszenia obostrzeń dotyczących m.in. parków rozrywki.
Ze względu na wytyczne i aktualne przepisy, Energylandię obowiązuje utrzymanie maksymalnie 50 proc. przepustowości. Według przedstawicieli parku w związku z obecnym tzw. niskim sezonem wejście do parku nie wymaga rezerwacji.
REKLAMA
Wśród wprowadzonych rozwiązań są m.in. stacje do dezynfekcji rąk rozstawione na terenie całego obiektu; powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest ciągła dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek czy siedzeń.
PolskieRadio24.pl, PAP, md
REKLAMA