Nowy selekcjoner reprezentacji Rosji. Połączy obowiązki z pracą w klubie

2021-07-23, 20:19

Nowy selekcjoner reprezentacji Rosji. Połączy obowiązki z pracą w klubie
Walery Karpin . Foto: shutterstock.com/Vladimir Koshkarov

Walerij Karpin będzie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Rosji. Kontrakt zostanie podpisany 26 lipca. Zastąpi na tym stanowisku Stanisława Czerczesowa, który odpadł z drużyną narodową w fazie grupowej mistrzostw Europy.

  • Na początku lipca tamtejsza federacja rozstała się z Czerczesowem, pełniącym tę funkcję od sierpnia 2016 roku. Były szkoleniowiec m.in. Legii Warszawa doprowadził Rosjan do ćwierćfinału mundialu w 2018 roku, gdy byli gospodarzami
  • W ME 2021 "Sborna" spisała się jednak znacznie słabiej. Z dorobkiem trzech punktów zajęła ostatnie miejsce w grupie B - za Belgią, Danią i Finlandią

52-letni Karpin to były reprezentant Rosji. W latach 1992-2003 rozegrał w barwach narodowych 72 mecze i zdobył 17 bramek. Większość seniorskiej kariery spędził w drużynach hiszpańskich.

Powiązany Artykuł

termalica stal 1200.jpg
Ekstraklasa: Termalica - Stal. Remis na inaugurację sezonu

Jako szkoleniowiec prowadził m.in. Spartaka Moskwa, RCD Mallorca, a od 2017 pracuje w FK Rostów.

Jak poinformowała rosyjska federacja, kontrakt z Karpinem będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku, z możliwością przedłużenia. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy trener połączy pracę w kadrze i FK Rostów.

kp

Polecane

Wróć do strony głównej