"Czekam na szybką reakcję Senatu". Premier o ustawie ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę, że czeka na szybką reakcję Senatu ws. ustawy dotyczącej rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym. Zapewnił, że środki w budżecie państwa są gotowe na realizację odszkodowań.

2021-09-18, 23:38

"Czekam na szybką reakcję Senatu". Premier o ustawie ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych
Mateusz Morawiecki . Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Sejm zareagował błyskawicznie – mówił w sobotę na konferencji prasowej premier, dziękując za to posłom. - Zaraz potem, jak Senat zadecyduje o odszkodowaniach, ustawa wraca do Sejmu i chciałbym, żeby w maksymalnie szybkim terminie została przegłosowana – dodał.

Powiązany Artykuł

Sejm free rekompensaty tt-1200.jpg
Będą rekompensaty za straty związane ze stanem wyjątkowym. Sejm przyjął ustawę

- Mam nadzieję, że to jest kwestia paru tygodni, a nie paru miesięcy - powiedział Morawiecki. Zapewnił, że środki w budżecie państwa są gotowe na realizację odszkodowań.

Czytaj także:

Ustawa ws. rekompensaty

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym. Uprawnione podmioty mogą ubiegać się o rekompensatę na poziomie 65 proc. średniego miesięcznego przychodu z trzech letnich miesięcy - czerwca, lipca i sierpnia.

REKLAMA

Za ustawą w sprawie rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym głosowało 445 posłów, nikt nie zagłosował przeciw, nikt się nie wstrzymał od głosu.

Powiązany Artykuł

stan wyjatkowy 1200 (1).jpg
80-proc. rekompensaty dla podmiotów działających w obszarze stanu wyjątkowego. Jest decyzja

Ustawa zakłada, że rekompensaty będą przysługiwać podmiotom świadczącym usługi lub prowadzącym działalność na obszarze części województwa podlaskiego i lubelskiego.

Stan wyjątkowy został wprowadzony 2 września na 30 dni mocą rozporządzenia prezydenta RP w związku z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy. Stanem wyjątkowym są objęte 183 miejscowości w pasie o szerokości 3 km od granicy z Białorusią w części województw podlaskiego i lubelskiego.

jbt

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej