Timo Glock w Marussia Virgin Racing
Niemiec Timo Glock i Belg Jerome d'Ambrosio będą w sezonie 2011 kierowcami nowego zespołu Formuły 1 Marussia Virgin Racing.
2010-12-21, 20:00
28-letni Glock w sezonie 2010 jeździł w zespole Virgin-Cosworth, ale nie udało mu się zdobyć punktów w mistrzostwach świata.
25-letni d'Ambrosio był mistrzem International Formula Master w 2007 roku. Trzy ostatnie sezony spędził w GP2 Series jako kierowca zespołu DAMS. W klasyfikacji generalnej zajmował kolejno miejsca 11., 9. i 12.
Od stycznia 2010 roku d'Ambrossio pełnił rolę rezerwowego kierowcy Renault F1 Team, którego zawodnikiem był Robert Kubica. We wrześniu rozpoczął współpracę z Virgin Racing i zastępował Lucasa Di Grassiego w pierwszych piątkowych treningach w Singapurze, Japonii, Korei Południowej i Brazylii.
gaw
REKLAMA
REKLAMA