Na granicy kolejne działania propagandowe z udziałem dzieci. Żaryn: służą do wywierania presji na Polskę

"Obrazki z płaczącymi dziećmi są wykorzystywane do wywierania dodatkowej presji na Polskę" - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

2021-11-16, 12:27

Na granicy kolejne działania propagandowe z udziałem dzieci. Żaryn: służą do wywierania presji na Polskę

"Kolejne nagranie wyglądające jak »przygotowania« dzieci do działań propagandowych. Obrazki z płaczącymi dziećmi są wykorzystywane do wywierania dodatkowej presji na Polskę" - poinformował na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Powiązany Artykuł

specnaz 1200.jpg
Operacja pod okiem białoruskich służb. MON: żołnierze specnazu są obecni w rejonie Kuźnicy

Do informacji dołączył film na którym widać, jak mężczyzna w cywilnym ubraniu wydmuchuje dym z papierosa w kierunku płaczącego dziecka.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek na Twitterze, że koczujący przy przejściu granicznym w Bruzgach po stronie białoruskiej atakują polskie służby. Wobec agresywnych osób użyto armatek wodnych. "Cudzoziemcy rzucają w stronę polskich służb kamieniami oraz przedmiotami, z których wydobywa się dym. Słychać huk, przez zaporę z drutu kolczastego agresywni cudzoziemcy przerzucili kłodę drewna" - poinformowała SG.

Ministerstwo Obrony Narodowej dodało, że "migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy".

Rozwój sytuacji na granicy 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 5,3 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

REKLAMA

Czytaj także:

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

kp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej