Sankcje uderzają w Rosjan. VISA i Mastercard blokują płatności

  2022-03-01, 13:00

  Sankcje uderzają w Rosjan. VISA i Mastercard blokują płatności
  Międzynarodowe systemy płatnicze VISA i Mastercard nie będą świadczyć usług na terenie Federacji Rosyjskiej. . Foto: Vadiar/Shutterstock

  Mastercard i Visa poinformowały we wtorek o zablokowaniu płatności w swoich sieciach płatniczych w Rosji – podał Reuters.

  Mastercard  poinformował o tym, że "zablokował wielu instytucjom finansowym dostęp do sieci płatności Mastercarda" w wyniku sankcji nałożonych na Rosję. Firma podała także, że współpracuje z regulatorami, aby w pełni wypełnić obowiązki, wynikające z sankcji.

  Podobnie zrobiła Visa, która ogłosiła, że podjęła działania "w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi sankcjami" przeciw Rosji. I że jest gotowa wdrożyć dodatkowe sankcje.

  Po zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, do której doszło w czwartek w ubiegłym tygodniu, na Rosję zostały założone wielorakie sankcje, w tym również te, które dotyczą rynków finansowych. USA i Wielka Brytania odcięły rosyjskie banki od płatności w swoich walutach.

  Wraz z UE i innymi krajami zachodnimi zamroziły aktywa banku centralnego Rosji, odcięły także rosyjskie instytucje finansowe od możliwości pozyskiwania finansowania na zachodnich rynkach finansowych.


  PR24/Reuters/PAP/sw


  Polecane

  Wróć do strony głównej