Nauka mimo trwającej wojny. Polskie liceum we Lwowie prowadzi zajęcia i pomaga uchodźcom
Polskie liceum imienia świętej Marii Magdaleny we Lwowie, mimo trwającej wojny na Ukrainie, kontynuuje naukę w trybie zdalnym. Nauczycieli i rodzice uczniów tej placówki pomagają także, jako wolontariusze, uchodźcom ze wschodniej Ukrainy, a w w szkole urządzono punkt pomocy uchodźcom.
2022-03-19, 05:32
Dyrektor szkoły Wiera Szerszniowa powiedziała, że szkoła mocno angażuje się w pomoc uciekinierom a Lwów jest miastem do którego trafia duża część z osób, które następnie wyjeżdżają na zachód. Przez szkołę przechodzi także pomoc materialna z Polski i z zachodniej Europy.
»Rosyjska inwazja na Ukrainę. Zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«
- Część nauczycieli jest zaangażowana w naukę, część pomaga uchodźcom. Pomagamy ile możemy. Bardzo dużo zaprzyjaźnionych organizacji pomaga w szkole i otrzymujemy dary z Polski - powiedziała Wiera Szerszniowa.
Lekcje także dla ewakuowanych
Dyrektor Liceum imienia świętej Marii Magdaleny zaznacza, że w lekcjach zdalnie uczestniczy większość uczniów szkoły. To zarówno osoby przebywające na Ukrainie jak i te, które ewakuowały się na zachód. - Mamy doświadczenia z okresu covidowego, mamy dobrze postawione zdalne nauczanie, mamy specjalną platformę. Łączymy się i widzimy jeden drugiego - powiedziała dyrektor polskiego liceum.
REKLAMA
Posłuchaj
Dyrektor Liceum imienia świętej Marii Magdaleny zaznacza, że w lekcjach zdalnie uczestniczy większość uczniów szkoły. To zarówno osoby przebywające na Ukrainie jak i te, które ewakuowały się na zachód (IAR) 0:21
Dodaj do playlisty
W szkole cały czas aktywny udział w lekcjach bierze ponad 250 uczniów.
Czytaj także:
- 23. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Artur Żak: Lwów już nie jest bezpiecznym miejscem
- Ukraina: rano we Lwowie słychać było serię silnych eksplozji
- Rosyjskie ataki na zachodzie Ukrainy. Gen. Skrzypczak: cały kraj jest obszarem działań wojennych
***
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.
Ukraina walczy z rosyjską inwazją:
mbl
REKLAMA
REKLAMA