Spotkanie prezydentów Polski i Niemiec. Tematem wojna na Ukrainie

2022-04-12, 13:00

Spotkanie prezydentów Polski i Niemiec. Tematem wojna na Ukrainie
Trwa spotkanie Duda-Steinmeier. O czym będą rozmawiać prezydenci?. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i Niemiec: Andrzeja Dudy i Franka-Waltera Steinmeiera. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot zapowiedział w Polskim Radiu 24, że rozmowy będą dotyczyły dyplomatycznego i materialnego wsparcia dla Ukrainy, sytuacji humanitarnej na Ukrainie i w Polsce oraz o sytuacji w Europie i regionie.

W Belwederze rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i Niemiec: Andrzeja Dudy i Franka-Waltera Steinmeiera. Jak zapowiedzieli prezydenccy ministrowie, głównymi tematami rozmowy mają być wsparcie Ukrainy oraz sytuacja ukraińskich uchodźców w Polsce.

Niemiecka para prezydencka - Frank-Walter Steinmeier wraz z pierwszą damą Elke Buedenbender - przybyła do Belwederu we wtorek w południe.

Według harmonogramu wizyty:

  • godz. 12.05 - rozmowa polskiej i niemieckiej pary prezydenckiej
  • godz. 12.15 - rozmowa "w cztery oczy" prezydentów Polski i Niemiec (przewidziane są również rozmowy plenarne pod przewodnictwem obu prezydentów)
  • godz. 14.25 - prezydenci Duda i Steinmeier spotkają się z przedstawicielami mediów

Szrot dla PR24: rozmowy o pomocy Ukrainie i uchodźcom

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot zapowiedział w Polskim Radiu 24, że prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z prezydentem Steinmeierem o dyplomatycznym i materialnym wsparciu Ukrainy, o sytuacji humanitarnej na Ukrainie i w Polsce oraz o sytuacji w Europie i regionie.

Wyraził też przekonanie, że polski prezydent wykorzysta tę rozmowę do upomnienia się o przeznaczenie przez UE środków na pomoc uchodźcom w Polsce.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

PR24.pl/PAP/IAR
pb

Polecane

Wróć do strony głównej