Co w przypadku braku porozumienia z kontrolerami? ULC opublikował listę tras, które mają być utrzymane
W Warszawie trwa kolejna tura negocjacji między kontrolerami ruchu lotniczego a kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tymczasem Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował we wtorek listę przewoźników i tras lotniczych, które będą obsługiwane po 1 maja tego roku, gdyby stronom nie udało się dojść do porozumienia.
2022-04-26, 12:43
Od kilku tygodni toczą się negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania.
Zgodnie z opublikowanym w poniedziałek rozporządzeniem Rady Ministrów ws. ograniczeń w ruchu lotniczym prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) obwieścił listę tras lotniczych i przewoźników obsługiwanych po 1 maja br., gdyby nie doszło do porozumienia z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Na liście znalazły się 32 trasy oraz 11 przewoźników.
Jakie połączenia zostaną utrzymane?
Zgodnie z nim PLL LOT poleci do: Londynu Heathrow, Nowego Jorku, Chicago, Brukseli, Toronto, Incheon, Rzeszowa, Tel Awiwu, Oslo, Kopenhagi, Budapesztu, Wilna, Pragi, Bukaresztu, Düsseldorfu, Barcelony, Berlina, Tbilisi, Szczecina-Goleniowa.
- "Pod względem infrastruktury gazowej Polska jest bezpieczna". Jednoznaczna deklaracja prezesa PGE
- NuScale Power i Doosan rozpoczną produkcję reaktorów SMR. To efekt umowy KGHM o wdrożeniu SMR w Polsce
Wizz Air będzie obsługiwał trasy na lotnisko Londyn-Luton i do Rzymu.
Ryanair poleci natomiast na Londyn-Stansted oraz do Dublina.
REKLAMA
Lufthansa ma latać do Frankfurtu i Monachium, Air France do Paryża, Turkish Airlines do Stambułu, KLM do Amsterdamu, Emirates do Dubaju, Austrian Airlines do Wiednia, Swiss do Zurichu, a TAP Air Portugal do Lizbony.
PolskieRadio24.pl, PAP
REKLAMA