31. Festiwal Mozartowski. Alicja Węgorzewska: trzeba rozwijać modę na Mozarta

  2022-05-07, 08:10

  31. Festiwal Mozartowski. Alicja Węgorzewska: trzeba rozwijać modę na Mozarta
  31. Festiwal Mozartowski w Warszawie odbędzie się w dniach 7 maja do 10 lipca 2022 roku. Foto: mat. pras.

  - Nasze grono odbiorów stale rośnie - sprzedaż biletów na Festiwal Mozartowski jest absolutnie rekordowa, co pokazuje, że po okresie pandemii wszyscy tęsknią za wydarzeniami - poinformowała na antenie Polskiego Radia 24 Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.

  Od 7 maja do 10 lipca będzie trwał 31. Festiwal Mozartowski. W programie znajdą się najsłynniejsze opery W. A. Mozarta, dzieła oratoryjne, kameralne i symfoniczne. Gwiazdami będą światowej sławy dyrygenci m.in. Andrzej Szadejko, Piotr Sułkowski. Wystąpią także uznani artyści i zespoły: Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Krzysztof Herdzin, czy Elizabeth Pitcairn - właścicielka słynnego, historycznego "Purpurowego Stradivariusa".

  Organizatorem festiwalu jest Warszawska Opera Kameralna. W audycji Polskiego Radia 24 dyrektor instytucji Alicja Węgorzewska zachęcała do udziału w 30 wydarzeniach muzycznych, które odbędą się w siedmiu lokalizacjach w Warszawie w ciągu dwóch miesięcy.

  Dyrektor WOK podkreśliła, że w programie festiwalu znajdują się już nie tylko same kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, ale stanowią one większość. - Gramy innych kompozytorów, ale punkt ciężkości zawsze jest na muzyce i geniuszu Mozarta - dodała Węgorzewska. Zachęcała do wzięcia udziału także do skorzystania oferty dla młodszych słuchaczy w ramach 3. edycji Mozart Junior dla dzieci.

  Czytaj także:

  Moda na Mozarta

  Alicja Węgorzewska zdradziła, że celem festiwalu jest tworzenie mody na Mozarta, ale również "edukować, przybliżać i prezentować wspaniałych polskich i zagranicznych artystów w najlepszym wydaniu". - Nasze grono odbiorów stale rośnie. Sprzedaż biletów na Festiwal Mozartowski jest absolutnie rekordowa, co pokazuje, że po okresie pandemii wszyscy tęsknią za wydarzeniami - dodała.

  Posłuchaj

  Alicja Węgorzewska o 31. Festiwalu Mozartowskim w Warszawie (Temat dnia/Gość PR24) 9:16
  +
  Dodaj do playlisty

  ***

  Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

  Prowadząca: Maja Kluczyńska

  Gość: Alicja Węgorzewska (Warszawska Opera Kameralna)

  Data emisji: 07.05.2022

  Godzina: 07.45

  st

  Polecane

  Wróć do strony głównej

  Najnowsze: