Internauci: sędzia Julia Kuciel protestowała z Pawłem Adamowiczem, teraz uniewinniła jego żonę

2022-06-02, 11:01

Internauci: sędzia Julia Kuciel protestowała z Pawłem Adamowiczem, teraz uniewinniła jego żonę
Sędzia Julia Kuciel uniewinniła Magdalenę Adamowicz. Wcześniej protestowała z jej mężem. Foto: PAP/Marcin Gadomski

Internauci przypomnieli sędzi Julii Kuciel wideo z 2017 r. Widać na nim protestującą Kuciel, a wraz z nią Pawła Adamowicza, męża uniewinnionej teraz europoseł PO Magdaleny Adamowicz. Sprawę opisuje tvp.info, przytaczając słowa sędzi, która podkreśla, że jej praca to służba, więc wydając wyroki, nie kieruje się zapatrywaniami politycznymi obywateli. 

Magdalena Adamowicz oskarżona była o zatajenie w zeznaniach podatkowych blisko 400 tys. zł. Prokuratura wnosiła o 300 tys. zł grzywny dla oskarżonej. W trakcie procesu europoseł nie stawiała się na kolejne rozprawy, przesyłając zwolnienia lekarskie. Ostatecznie jednak sędzia Julia Kuciel uniewinniła Adamowicz. Wyrok jest nieprawomocny, a prokurator już zapowiedział złożenie apelacji.

Niewygodne wideo sędzi Kuciel

Internauci od razu przypomnieli, jak sędzia Julia Kuciel w 2017 r. manifestowała swoje poglądy wspólnie z nieżyjącym już Pawłem Adamowiczem, byłym prezydentem Gdańska i mężem Magdaleny Adamowicz.

- Zebraliśmy się tutaj, bo w ostatnich dniach i tygodniach uchwalone zostały ustawy o zasadniczym znaczeniu dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju - podkreślała Kuciel, sprzeciwiając się reformom wymiaru sprawiedliwości zapoczątkowanym przez Zjednoczoną Prawicę. Jak oceniała, treść ustaw budzi wątpliwości natury konstytucyjnej.

Kuciel: będziemy wierni temu, co ślubowaliśmy

Sposób uchwalania nowego prawa "jest sprzeczny z zasadami dobrej legislacji" - mówiła sędzia Kuciel. - My jako sędziowie ślubowaliśmy wierność konstytucji i wynikającym z niej zasadom. Jestem przekonana, że zarówno ja, jak i moje koleżanki i koledzy będziemy o tej przysiędze pamiętać i będziemy się jej trzymać bez względu na sytuację, która w tym kraju będzie miała miejsce - dodawała.

- Ja służę państwu bez względu na to, jakie są państwa zapatrywania polityczne, płeć, wiek, orientacja i czy państwu naprawdę podoba się ten ustrój, czy nie - mówiła do zgromadzonych członków KOD.

Czytaj także:

tvp.info

Polecane

Wróć do strony głównej