Wimbledon 2022: Simona Halep była nie do przejścia. Magdalena Fręch żegna się z turniejem

2022-07-02, 17:30

Magdalena Fręch has been knocked out of Wimbledon by Simona Halep.Foto: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Magdalena Fręch przegrała z Rumunką Simoną Halep 4:6, 1:6 w meczu trzeciej rundy Wimbledonu. Mimo porażki 24-latka uzyskała swój najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym.

Historyczny wynik Fręch

W drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach trawiastych Wimbledonu Magdalena Fręch wygrała ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:4, 6:4 i awansowała do kolejnej rundy.

Kolejną rywalką Magdaleny Fręch była rozstawiona z numerem 16. Rumunka Simona Halep, która pokonała Belgijkę Kirsten Flipkens 7:5, 6:4.

Fręch nigdy wcześniej jeszcze nie była w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema. - Oczywiście to bardzo cieszy, ale chce się więcej - powiedziała.

W pierwszym secie walka, w drugim dominacja Halep

Halep rozpoczęła spotkanie od przełamania Fręch. Od początku nie brakowało bardzo długich wymian - choć Polka grała swój najlepszy tenis, to Rumunka wydawała się perfekcyjna na korcie, co po chwili przełożyło się na drugie przełamanie i zwiększenie przewagi.

24-latka zdołała jednak przełamać rywalkę w ósmym gemie, a następnie obronić swoje podanie, zmniejszając stratę do 4:5. Chwilę później Halep nie dała przełamać się Polce, co przełożyło się na zwycięstwo w pierwszym secie.

Druga partia rozpoczęła się tak samo jak pierwsza - od przełamania autorstwa Halep. Tym razem Polka odpowiedziała natychmiastowo, dokonując tej samej sztuki i wyrównując stan rywalizacji. Na trzecie przełamanie nie trzeba było długo czekać, bowiem Rumunka ponownie objęła prowadzenie przy serwisie Fręch. Ostatecznie Rumunka nie oddała już żadnego gema w tym secie, pewnie zwyciężając 6:1.

Z turnieju głównego odpadły już wcześniej Katarzyna KawaMaja ChwalińskaMagda Linette. Wśród panów z zawodami w Londynie pożegnali się Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.