Liga Konferencji: skandal w Szczecinie. Fani i piłkarze Pogoni zaatakowani

2022-07-22, 13:00

Liga Konferencji: skandal w Szczecinie. Fani i piłkarze Pogoni zaatakowani
Kibice Broendby Kopenhaga podczas meczu z Pogonią Szczecin. Foto: PAP/Jerzy Muszyński

Do skandalicznego zachowania kibiców gości doszło podczas meczu Ligi Konferencji w Szczecinie. Goszczący na obiekcie Pogoni fani Broendby rzucali butelkami i kubkami z piwem w kierunku fanów i piłkarzy gospodarzy.

Czwartkowy mecz nie układał się po myśli Pogoni Szczecin, która już w pierwszej połowie meczu straciła gola. Po bramce zdobytej przez Blasa Riverosa, fani gości zgromadzeni na szczecińskim obiekcie zachowali się skandalicznie - rzucali butelkami i kubkami z piwem w znajdujący się nieopodal sektor rodzinny. 

Znajdujący się w przebudowie stadion Pogoni nie ma "oficjalnego" sektora dla fanów gości - na mecze ligowe wchodzą oni na zasadzie wzajemnego porozumienia zawieranego każdorazowo z Pogonią. Inaczej sytuacja wygląda w rozgrywkach europejskich, gdzie miejsce dla fanów przyjezdnych jest obowiązkiem.

Kibice Broendby dostali więc ok. 500 miejsc w skrajnie położonej części stadionu, jednak nie potrafili odwdzięczyć się za ten gest. Po oburzającym zachowaniu, zmuszającym do ucieczki przed latającymi przedmiotami rodziny z dziećmi, "popisali się" również po końcowym gwizdku sędziego. Wtedy, w stronę piłkarzy "Portowców", którzy doprowadzili do remisu, poleciała kolejna seria butelek i kubków. 

UEFA nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie. 

Rewanż odbędzie się za tydzień, 28 lipca w Kopenhadze. Zdobyta w końcówce bramka zdecydowanie zwiększa szanse Pogoni na awans do 3. rundy el. Ligi Konferencji.

Pogoń Szczecin – Broendby IF Kopenhaga 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Blas Riveros (27), 1:1 Luka Zahović (85)

Żółte kartki: Pogoń - Jean Carlos Silva, Luka Zahovic; Broendby - Mads Hermansen

Sędzia: Nenad Minakovic (Serbia).

Czytaj także:

kp

Polecane

Wróć do strony głównej