Adrianna Sułek zamieściła zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Nie wygląda to super"

2022-08-23, 18:55

Adrianna Sułek zamieściła zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Nie wygląda to super"
Adrianna Sułek pokazała zdjęcie kontuzjowanej nogi. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Adrianna Sułek zdobyła srebrny medal w siedmioboju na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Mimo urazu Polka w ostatniej konkurencji, biegu na 800 m, odrobiła straty i została wicemistrzynią Starego Kontynentu. 23-latka zamieściła na Instagramie zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Nie wygląda to super" - napisała.

Pokonać rywalki i... kontuzję

Adrianna Sułek rywalizację w Monachium zaczęła od przeciętnego startu na 100 metrów przez płotki, ale już w skoku wzwyż uzyskała świetne 189 centymetrów. Potem błysnęła na rzutni -  pobiła rekord życiowy 14,18 metra w pchnięciu kulą.

W emocjonującym biegu na 200 metrów uzyskała czas 24.54 i spadła na 4. miejsce. Czwartek rozpoczęła... słabo, od dwóch spalonych skoków, ale potem znów pokazała klasę, zanotowała kolejną życiówkę – 6,55 m w skoku w dal – i wskoczyła na drugą pozycję po pięciu z siedmiu konkurencji.

W kolejnej konkurencki - rzucie oszczepem - Polka znów udowodniła, że jest w wielkiej formie - dwa razy poprawiła życiówkę (42,86 m). Dało to jej drugi wynik, tylko za Ukrainką Julią Łobani w grupie A. 

W ostatniej konkurencji - biegu na 800 m Adrianna Sułek zajęła pierwsze miejsce, co dało jej w klasyfikacji generalnej srebrny medal ME. 

Groźny uraz Polki. "Nie wygląda to super"

Adrianna Sułek pokonała nie tylko rywalki, ale także groźną kontuzję, z którą przyjechała do Monachium. W pewnym momencie pojawiały się nawet doniesienia, że zrezygnuje z dalszego udziału, jednak ostatecznie nie poddała się i walczyła do końca.

Po powrocie z Monachium Polka opublikowała na Instagramie nagranie, na którym pokazała kontuzjowaną nogę. 

"Trzymajcie kciuki, jutro badanie nogi. Nie wygląda to super" - napisała 23-latka.


Kontuzjowana noga Adrianny Sułek 

>>> Tabela medalowa 

Posłuchaj

Adrianna Sułek dzieli się emocjami po zdobyciu wicemistrzostwa Europy w rozmowie z Rafałem Bałą (Jedynka) 3:52
+
Dodaj do playlisty

 

Czytaj także:

ME Monachium 2022

Polecane

Wróć do strony głównej