Rusza "Tydzień Życia i Wolności". Celem wydarzenia jest m.in. ukazanie zagrożeń dla cywilizacji europejskiej

Panelem "Wojna o duszę polskiej szkoły" rozpoczął się w Warszawie "Tydzień Życia i Wolności" (7-10.11). Celem wydarzenia w Centrum Kształcenia Młodzieży "Kuźnia" jest ukazanie prawdy i ukrywanych zagrożeń dla cywilizacji europejskiej opartej o piękno, dobro, prawdę, ochronę życia, rodziny i wolności.

2022-11-08, 03:31

Rusza "Tydzień Życia i Wolności". Celem wydarzenia jest m.in. ukazanie zagrożeń dla cywilizacji europejskiej
Warszawa: rozpoczął się "Tydzień Życia i Wolności". Foto: pikselstock/Shutterstock

Profesor Aleksander Nalaskowski, podczas debaty "Wojna o duszę polskiej szkoły" podkreślił, że jednym z zagrożeń w systemie edukacji jest przyzwolenie na współdziałanie ze złem.

- Szukanie tożsamości przez człowieka jest ogromnie ważne i powinno być wspierane, ale nie można być solidarnym ze złem. Nie można być solidarnym z szukaniem tożsamości, tam gdzie jej na pewno nie ma. Bo cytując klasyka - . I im bardziej chcesz być przeciw naturze - mężczyzną czy kobietą, tym mniej nim będziesz. I to jest pułapka - wyjaśniał profesor Aleksander Nalaskowski.

Polska szkoła

Szkoła ma być miejscem, gdzie młodego człowieka wychowujemy, uczulając na ideologizację, mówiła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. - Patrzymy z wielką troską na to, co się dzieje z naszymi dziećmi, jak bardzo są namawiane do różnego rodzaju eksperymentów na własnym ciele, na własnej psychice. Jak bardzo się tymi dziećmi - w sposób cyniczny, posługują głównie grupy lewackie, grupy ideologów przychodzących z zachodu Europy. To jest straszne. Ale tym bardziej nauczyciele i rodzice - powinni zdawać sobie sprawę z tego i stawać wokół tych dzieci, bronić ich i pokazywać drogę ku dobru - podkreśliła kurator oświaty Barbara Nowak.

Z kolei, jak mówił pełnomocnik ministra Przemysława Czarnka ds. podstaw programowych i podręczników doktor Artur Górecki - "Czasami pewne etapy ideologizacji młodzieży mogą się jawić jako dobro". - Troska o samorealizację ucznia, o kreatywność - to są hasła, które dzisiaj bardzo często w szkole się powtarza. Tylko kiedy zaczynamy wnikać, - na czym ma polegać ta samorealizacja i kreatywność, to okazuje się, że to właśnie jest próba poprowadzenia młodego człowieka w stronę skrajnego relatywizmu. Oderwania od wszelkich tradycji i poprowadzenia ku przekonaniu, że jesteś sam swoim zbawcą - zauważa doktor Artur Górecki.

REKLAMA

Czytaj także:

Jutro o 18.00 odbędzie się kolejna debata - Kościół - "Kościół jako strażnik wolności". Panelistami będą Grzegorz Górny, Paweł Lisicki oraz Paweł Chmielewski. 9 listopada - panel Prawa i wolności - "Witajcie w nowym lepszym świecie" poprowadzi red. Witold Gadowski.

Organizatorem wydarzenia jest między innymi: Stowarzyszenie im. Księdza Piotra Skargi wraz z: Instytutem Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny, Centrum im. Adama Smitha oraz Fundacją Pro - Prawo Do Życia. Więcej o programie na stronie organizatora PCh24.pl.Każdego dnia na kanale YouTube PCh24TV dostępna jest transmisja online. Relacje z debat będą udostępnione także na PCh24.pl oraz PCh24.tv

dz/IAR

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej