Puchar Billie Jean King: Polki zagrają o turniej finałowy w Kazachstanie

Tenisistki Kazachstanu będą rywalkami Polek w meczu kwalifikacyjnym o prawo gry w przyszłorocznym turnieju finałowym rozgrywek Billie Jean King Cup. Spotkanie odbędzie się 14-15 kwietnia w Kazachstanie.

2022-11-13, 15:33

Puchar Billie Jean King: Polki zagrają o turniej finałowy w Kazachstanie

W niedzielę w Glasgow odbędzie się finał tegorocznej edycji, w którym Szwajcarki zmierzą się z Australijkami. Polki odpadły w fazie grupowej po porażkach z Amerykankami (1:2) i Czeszkami (1:2).

Finalistki są pewne udziału w przyszłorocznym turnieju. Dołączy do nich dziewięciu zwycięzców par kwalifikacji i jedna reprezentacja, który otrzyma dziką kartę.

Pary kwalifikacji do Billie Jean King Finals 2023:

Kazachstan - Polska
Hiszpania - Meksyk
Ukraina - Czechy
Wielka Brytania - Francja
Kanada - Belgia
USA - Austria
Słowacja - Włochy
Niemcy - Brazylia
Słowenia - Rumunia

*****

Tenisowa reprezentacja Polski poznała w czwartek pierwszych rywali w turnieju drużyn mieszanych United Cup, który zainauguruje tenisowy sezon w Australii. Losowania grup dokonano w czwartek w Sydney. Polacy zagrają w trzyosobowei grupie ze Szwajcarią oraz zespołem, który 21 listopada zostanie wyłoniony na podstawie najnowszych rankingów kobiet i mężczyzn.

"Biało-Czerwoni" trafili do grupy B i zagrają we wstępnej fazie rozgrywek w Brisbane. Rozstawienie zostało przyznane według miejsc w rankingu najlepszych tenisistów. Liderami reprezentacji Polski będą liderka światowego rankingu Iga Świątek oraz jedenasty na świecie Hubert Hurkacz.

REKLAMA

Iga Świątek

Czytaj także:

kp/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej