Marek Papszun dla Polskiego Radia: prowadzenie reprezentacji Polski to zaszczyt

2023-01-05, 10:00

Marek Papszun dla Polskiego Radia: prowadzenie reprezentacji Polski to zaszczyt
Marek Papszun jest jednym z polskich kandydatów na selekcjonera kadry Biało-Czerwonych. Foto: FORUM/Tomasz Kluczynski

Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz przestał pełnić obowiązki selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Obecnie PZPN szuka nowego trenera Biało-Czerwonych. Jednym z kandydatów jest Marek Papszun. - Prowadzenie reprezentacji to zaszczyt. Ja się jednak nad tym nie zastanawiałem - przyznał w rozmowie z Polskim Radiem.

Trener Rakowa Częstochowa już w jednym z wcześniejszych wywiadów [dla "Weszło"] przyznał, że jest gotowy do objęcia posady selekcjonera kadry.

Marek Papszun: prowadzenie reprezentacji Polski to zaszczyt

Jak Marek Papszun podchodzi do informacji na temat jego kandydatury na następcę Michniewicza? - Jest to na pewno miłe. To takie docenienie pracy, nawet jeżeli za tym nic nie idzie i nie ma konkretów. Na tym koniec. Miło znaleźć się w gronie kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski, ale jak powtarzam - to tylko szum medialny - stwierdził Marek Papszun.

- Prowadzenie reprezentacji to zaszczyt. Ja się jednak nad tym nie zastanawiałem. Tu jest jeszcze tyle czynników, które mogłyby to zblokować, że nie ma się teraz nad czym zastanawiać. Nie myślę o kwestiach, na które nie mam wpływu. Trudno powiedzieć, co by było, gdyby było - przyznał.

Zdaniem opiekuna lidera Ekstraklasy paszport przyszłego selekcjonera kadry nie ma znaczenia. Co liczy się poza tym?

- Umiejętności trenerskie to oczywiście poza dyskusją. Do tego szersze spojrzenie na polską piłkę, wykraczające poza reprezentację. Najważniejszy trener w Polsce może zrobić wiele dobrego dla popularyzacji, szkolenia i rozwoju naszego futbolu. Prezes PZPN Cezary Kulesza na pewno analizuje rynek i tak jak wszyscy wierzę, że wybierze najlepszą opcję - zaznaczył w rozmowie z Polskim Radiem.

Obecny kontrakt Marka Papszuna z Rakowem Częstochowa obowiązuje do końca sezonu 2022/2023. Z drużyną z Częstochowy szkoleniowiec sięgnął dwa razy po krajowy puchar, Superpuchar Polski i dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo. 

PZPN ma sporo czasu, ponieważ kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają dopiero pod koniec marca w ramach el. Euro 2024.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Filipa Jastrzębskiego z trenerem Rakowa Częstochowa Markiem Papszunem.

Posłuchaj

Filip Jastrzębski rozmawiał z trenerem Markiem Papszunem o pracy w Częstochowie i planach dotyczących reprezentacji Polski (Kronika Sportowa/Program 1 Polskiego Radia) 6:59
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PR1

Polecane

Wróć do strony głównej