"Ofensywa dyplomatyczna trwa". Mateusz Morawiecki spotkał się z Petrem Fialą

2023-02-22, 20:25

"Ofensywa dyplomatyczna trwa". Mateusz Morawiecki spotkał się z Petrem Fialą
Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefem rządu Czech o działaniach na rzecz bezpieczeństwa Europy. Foto: Kancelaria Premiera

Po rozmowach z prezydent Węgier Katalin Novak premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Czech Petrem Fialą. Rozmowy dotyczyły m. in. kwestii dwustronnych oraz działań na rzecz bezpieczeństwa całej Europy - przekazał w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

"Polska ofensywa dyplomatyczna trwa. Po rozmowach z prezydent Węgier Katalin Novak premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Czech Petrem Fialą. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii dwustronnych oraz działań na rzecz bezpieczeństwa całej Europy. Z kolei jutro wizyta premiera Morawieckiego w Danii" - przekazał w mediach społecznościowych rzecznik rządu.

Światowi przywódcy w Warszawie

W poniedziałek Piotr Müller informował, że premier Morawiecki w czwartek udaje się do Kopenhagi, aby spotkać się z premier Danii Mette Frederiksen. - Tam będą omawiane kwestie związane z bezpieczeństwem i bieżącymi sprawami na polu unijnym - dodał rzecznik rządu.

W środę prezydent USA Joe Biden zakończył wizytę w Polsce. We wtorek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, wygłosił też przemówienie do narodu polskiego, a w środę wziął udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli państw wschodniej flanki NATO: Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przywódcy: Rumunii - Klaus Iohannis, Słowacji - Zuzana Czaputova, Bułgarii - Rumen Radew, Estonii - Alar Karis, Litwy - Gitanas Nauseda, Łotwy - Egils Levits, Węgier - Katalin Novak oraz premier Czech Petr Fiala.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk w "Sygnałach dnia"

jp/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej