"Poczytnik". "Osiemdziesiąt plus minus" Tomasza Łubieńskiego

2023-04-03, 14:40

"Poczytnik". "Osiemdziesiąt plus minus" Tomasza Łubieńskiego
Tomasz Łubieński. Foto: Andrzej Rybczyński/PAP

"Osiemdziesiąt plus minus" Tomasza Łubieńskiego jest opowieścią o losach autora, opisywaną z poziomu uczestnika, świadka i obserwatora wydarzeń. Jak wskazuje, jest to "pochwała życia i nieco przewrotna pochwała starości". O książce debatowali na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Zapert oraz Krzysztof Masłoń.

Jak powiedział Krzysztof Masłoń, po przeczytaniu "Osiemdziesiąt plus minus" Tomasza Łubieńskiego "miał ambiwalentne odczucia". - To była dla mnie o tyle interesująca lektura, że znam autora. Jest to postać szczególnie znana w Warszawie, zwłaszcza w środowisku literackim. Ma bardzo bogaty życiorys - wskazał.

"Osiemdziesiąt plus minus" Tomasza Łubieńskiego

Jego zdaniem "nie ze wszystkim się w tej książce można zgodzić". - Czasami wydawało mi się, że bardzo autorowi zależało na tym, żeby pokazać się takim, jakim dzisiaj może warto być, a niekoniecznie takim, jakim był naprawdę - skomentował.

Tomasz Zapert zgodził się z opinią współprowadzącego. Zaznaczył też, że w książce pojawia się bardzo dużo nazwisk. - Korowód postaci nieustannie kręci się w ponad 60 rozdzialikach. Mam duży żal do edytora, że zdecydowanie brakuje indeksu. Przy takiej liczbie nazwisk to utrudnia lekturę - powiedział.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń o książce "Osiemdziesiąt plus minus" ("Poczytnik"/Polskie Radio 24) 24:15
+
Dodaj do playlisty

 

***

Audycja: Poczytnik

Prowadzący: Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń

Data emisji: 2.04.2023 r.

Godzina: 22.06

ng/PR24

Polecane

Wróć do strony głównej