Żużel. Speedway Grand Prix 2023: Zmarzlik zapoluje na podium. PGE Narodowy bez kompletu publiczności?

2023-05-12, 11:10

Żużel. Speedway Grand Prix 2023: Zmarzlik zapoluje na podium. PGE Narodowy bez kompletu publiczności?
Tak było rok temu na PGE Narodowym, w sobotę kibiców będzie mniej? . Foto: PAP/Leszek Szymański

Choć w sobotę na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się prawdziwe święto żużla, organizatorzy najprawdopodobniej nie sprzedadzą kompletu biletów. Grand Prix Polski cieszy się mniejszym zainteresowaniem, niż jeszcze rok temu. 

Grand Prix Polski w sobotę - Bartosz Zmarzlik wreszcie wygra?

Początek turnieju na PGE Narodowym w sobotę, 13 maja o godz. 19.00. Już dziś, 12 maja o godzinie 17.00 -  rozpoczną się eliminacje, na podstawie których zostaną przyznane numery startowe.

Polskę reprezentować będą: mistrz świata Bartosz Zmarzlik, brązowy medalista MŚ Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz startujący z "dziką kartą" Dominik Kubera.

Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w zawodach będzie Zmarzlik, który przed dwoma tygodniami wygrał pierwszy turniej GP w Gorican. Na jego niekorzyść przemawia dotychczasowa historia startów na Narodowym - nigdy nie stanął tu nawet na podium.

PGE Narodowy bez kompletu? Wciąż są wolne miejsca

Na płycie PGE Narodowego przygotowuje się jednodniowy tor. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem będzie on nieco szerszy, co ma zwiększyć atrakcyjność rywalizacji. Stadion prawdopodobnie nie wypełni się do ostatniego miejsca, bowiem w sprzedaży są jeszcze bilety, choć do startu zawodów pozostały ostatnie godziny.

- Mamy bardzo trudny rok pod względem mentalnym. Bardzo długa zima, życie w ciągłym stresie, wysokie opłaty i ceny. To bardzo ważne rzeczy. Do tego żyje się nam znacznie drożej. Mam sporo zapytań, czy jestem w stanie załatwić bilety, bo mówiąc wprost, ludzi na to nie stać. W tym roku wiele osób nie przyjedzie ze względów ekonomicznych. Część kibiców woli obejrzeć turniej w telewizji. Moment szczytowej koniunktury sprzedaży zawsze występuje tuż po uruchomieniu dystrybucji. W tym roku doszły również problemy z dachem na Narodowym. Pojawiła się nawet chwila zwątpienia, czy uda się w ogóle przeprowadzić te zawody. To też miało wpływ na decyzje niektórych - powiedział w rozmowie z TVP Sport znany żużlowy menedżer i ekspert Jacek Frątczak.

Czołówka klasyfikacji MŚ po pierwszym turnieju:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) 20 pkt
2. Robert Lambert (W. Brytania) 18
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) 16
4. Jason Doyle (Australia) 14
5. Tai Woffinden (W. Brytania) 12
6. Daniel Bewley (W. Brytania) 11
7. Mikkel Michelsen (Dania) 10
8. Martin Vaculik (Słowacja) 9
...
11. Patryk Dudek (Polska) 6
14. Maciej Janowski (Polska) 3

Terminarz cyklu Grand Prix 2023:

29 kwietnia - Gorican (Chorwacja)
13 maja - Warszawa
3 czerwca - Praga (Czechy)
10 czerwca - Teterow (Niemcy)
24 czerwca - Gorzów Wlkp.
15 lipca - Malilla (Szwecja)
12 sierpnia - Ryga (Łotwa)
2 września - Cardiff (Wielka Brytania)
16 września - Vojens (Dania)
30 września - Toruń 

Czytaj także:

kp

Polecane

Wróć do strony głównej