Państwowa Inspekcja Pracy z prestiżowym wyróżnieniem. Wręczono europejską nagrodę "Dobrych Praktyk"

Państwowa Inspekcja Pracy została uhonorowana w Bratysławie nagrodą "Dobrych Praktyk" przyznawaną przez Europejski Urząd do spraw Pracy. Wyróżnienie nadano w uznaniu za kampanię informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy "Czas pracy kierowców a wypadki drogowe".

2023-06-20, 18:16

Państwowa Inspekcja Pracy z prestiżowym wyróżnieniem. Wręczono europejską nagrodę "Dobrych Praktyk"
Państwowa Inspekcja Pracy z nagrodą Dobrych Praktyk Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Foto: ela.europa.eu

Państwowa Inspekcja Pracy otrzymała również nagrodę za projekt "Działania komunikacyjne i doradztwo Państwowej Inspekcji Pracy dla uchodźców z Ukrainy podejmujących pracę w Polsce". Łącznie do inicjatywy "Dobrych Praktyk" Europejskiego Urzędu ds. Pracy zgłoszono 20 różnych działań z całej Unii. Koncentrowały się one na dwóch obszarach: pracy sezonowej i transporcie drogowym.

Wyróżnienia i nagrody

Poza dwiema nagrodami przyznanymi Państwowej Inspekcji Pracy, nagrody otrzymała organizacja edukacyjna Niemieckiej Federacji Związków Zawodowych "Arbeit und Leben Berlin-Brandenburg" oraz Główny Urząd Pracy, Spraw Społecznych i Rodziny Słowacji. Pozostałe 16 zgłoszonych praktyk otrzymały certyfikaty uznania i widoczności.

Zaproszenie do zgłaszania Dobrych Praktyk to cykliczna inicjatywa rozpoczęta w czerwcu 2022 roku przez Europejski Urząd do spraw Pracy. Celem jest wymiana, rozpowszechnianie i wykorzystanie dobrych praktyk oraz wiedzy zgromadzonej przez państwa członkowskie i inne zainteresowane strony działające na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym, w tym instytucje zabezpieczenia społecznego, społeczeństwo obywatelskie i organizacje partnerów społecznych. Każde coroczne zaproszenie ma określony termin składania Dobrych Praktyk związanych z innym zestawem priorytetów.

REKLAMA

Oczekuje się, że ustalenia wynikające z tej inicjatywy przyczynią się do skutecznego stosowania i egzekwowania prawa Unii Europejskiej w zakresie mobilności pracowników w Unii, zachęcając do wymiany dobrych praktyk i ich potencjalnego dalszego stosowania przez państwa członkowskie.

Czytaj także:

dz/IAR

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej