Złoty Puchar CONCACAF: piłkarze USA i Meksyku dotkliwie ukarani. Surowe kary

2023-06-24, 11:48

Złoty Puchar CONCACAF: piłkarze USA i Meksyku dotkliwie ukarani. Surowe kary
Mecz USA - Meksyk zakończył się skandalem . Foto: Forum/Reuters/Lucas Peltier

Amerykanie Weston McKennie i Sergino Dest oraz Meksykanie Cesar Montes i Gerardo Arteaga zostali surowo ukarani w związku z wydarzeniami podczas półfinałowego meczu Ligi Narodów Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF).

McKennie i Montes nie będą mogli zagrać w czterech najbliższych meczach reprezentacji, a Dest i Arteaga - w trzech.

Mecz zakończył się bójką

Cała czwórka otrzymała czerwone kartki podczas półfinału Ligi Narodów CONCACAF, rozegranego 15 czerwca w Las Vegas. Przerywany bójkami mecz, wygrany przez Amerykanów 3:0, został zakończony przed czasem w związku z homofobicznymi przyśpiewkami kibiców. Ostatecznie piłkarze USA zdobyli trofeum, pokonując trzy dni później w finale Kanadę 2:0.

Sankcje ogłoszono tuż przed najważniejszym turniejem w tej strefie - Złotym Pucharem COCACAF, który rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego meczem USA - Jamajka w Chicago.

Surowe kary przed Złotym Pucharem

McKennie i Dest nie zostali powołani do kadry USA na te zawody, w odróżnieniu od Montesa i Arteagi, którzy będą musieli opuścić pierwsze mecze reprezentacji Meksyku. Piłkarze "El Tri" trafili do grupy B z Haiti, Hondurasem i zaproszonym Katarem.

Efektem wydarzeń w Las Vegas było również zwolnienie trenera reprezentacji Meksyku. Diego Cocca został zastąpiony przez Jaime Lozano, który poprowadził Meksyk do brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Turniej, z udziałem 16 drużyn, którego współgospodarzami są USA i Kanada, zakończy się 16 lipca w Inglewood.

Czytaj także:

/empe, PAP

Polecane

Wróć do strony głównej