Autor hasła "opozycja totalna" i znany internetowy hejter doradzał... Platformie Obywatelskiej

2023-06-30, 11:24

Autor hasła "opozycja totalna" i znany internetowy hejter doradzał... Platformie Obywatelskiej
Pablo Morales, autor hasła "opozycja totalna" i znany internetowy hejter doradzał Platformie Obywatelskiej. Foto: twitter.com / @tvp_info & @PabloMoralesPL / screen

Znany internetowy hejter "Pablo Morales" to Bartosz Kopania, były doradca Platformy Obywatelskiej, a także syn byłego oficera Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego - wynika z ustaleń tvp.info. Mężczyzna "zasłynął" szerzeniem mowy nienawiści w mediach społecznościowych.

Bartosza Kopanię, ukrywającego się w sieci pod pseudonimem "Pablo Morales", obserwuje na Twitterze ponad 70 tys. internautów. Użytkownik znany jest nie tylko z zaangażowania politycznego, jako że nie kryje się ze swoją sympatią wobec Platformy Obywatelskiej i antypatią do obecnego rządu, ale również z działalności hejterskiej - szerzenia mowy nienawiści. Wystarczy przypomnieć, że np. porównywał krytyków PO do nazistów, z kolei dziennikarzy do agentów UB z czasów stalinowskich. 

Jak informuje tvp.info, w identyfikacji hejtera pomógł on sam, albowiem zdjęcia publikowane na Twitterze przez "Pablo Moralesa", publikował w tym samym czasie w sieci Bartosz Kopania. Ustalono, że jest on synem byłego oficera Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, a co więcej - z PO łączy go nie tylko sympatia. Otóż w przeszłości był doradcą wizerunkowym tej partii.

Bartosz Kopania, do którego dotarli dziennikarze TVP, zaprzecza tym doniesieniom. Zapytany, "kto finansuje jego działalność na Twitterze pod pseudonimem Pablo Morales", odparł: "Nie znam człowieka".

Nie pierwszy taki przypadek

Portal tvp.info podaje, że "już w 2017 r. jeden z dzienników pisał o związkach Bartosza Kopani z Platformą Obywatelską" i że "według gazety to właśnie internetowy hejter jest autorem hasła »opozycja totalna«".

Nie jest to jedyna afera hejterska z Platformą Obywatelską w tle. Z doniesień medialnych wynika, że PO m.in. opłacała twórcę popularnego fanpage'a na Facebooku "Sok z Buraka". Co więcej, mężczyzna był zatrudniony przez stołeczny ratusz. W promowanie "Soku z Buraka" zaangażowany był również Roman Giertych.

Kolejną głośną sprawą było ujawnienie farmy trolli działającej przy inowrocławskim ratuszu (sprawa ujrzała światło dzienne przy okazji afery fakturowej). Opłacani z kasy samorządu hejterzy atakowali w sieci przeciwników PO i krytyków prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę - prywatnie ojca senatora PO Krzysztofa Brejzy.

Czytaj także:

łl/tvp.info

Polecane

Wróć do strony głównej

Najnowsze: