Joanna Senyszyn kpi z bezpieczeństwa Polek. Poseł Lewicy dopuszcza gwałty, "bo jest aborcja"

2023-07-11, 11:26

Joanna Senyszyn kpi z bezpieczeństwa Polek. Poseł Lewicy dopuszcza gwałty, "bo jest aborcja"
Joanna Senyszyn (Lewica). Foto: Schutterstock/PR

Poseł Lewicy Joanna Senyszyn w jednym z programów telewizyjnych, odnosząc się do kwestii potencjalnego zagrożenia ze strony nielegalnych migrantów, stwierdziła, że są to "bzdury", po czym dodała, że polskie prawo pozwala usunąć ciążę z gwałtu. 

Szokujące słowa padły w programie "Arena Poglądów" z ust Joanny Senyszyn, kiedy poseł Lewicy odpowiadała na pytanie o nielegalnych imigrantów i bezpieczeństwo Polek. - Na szczęście przepisy pozwalają usuwać ciążę z gwałtu - powiedziała.

Program "Arena Poglądów" emitowany jest w TVP1. Jego formuła zakłada możliwość zadawania pytań przez osoby z widowni. Jedna z kobiet swoje pytanie skierowała do posłanki lewicy Joanny Senyszyn, przewodniczącej Koła Parlamentarnego Lewicy Demokratycznej.

Zagrożenie gwałtem to "bzdury"?

- Czy państwa pomysłem na rozwiązanie tego problemu niżu demograficznego jest wpuszczenie nielegalnych imigrantów, którzy będą nas krzywdzić i w ten sposób będą zapełniać naszą populację? - pytała.

Senyszyn oświadczyła, że kobieta już ją o to pytała i dalej "powtarza bzdury". - Odpowiedź jest prosta, na szczęście przepisy aborcyjne pozwalają usuwać ciąże z gwałtu - stwierdziła.

W połowie czerwca Sejm przyjął uchwałę w sprawie unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. W uchwale Sejm wyraził sprzeciw wobec próby wprowadzenia tego mechanizmu. Za przyjęciem uchwały głosowało 242 posłów - w większości z PiS. Z oddania głosu zrezygnowały niemal w całości kluby Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. Wstrzymała się Koalicja Polska.

"Senyszyn, co za dno!"

Wypowiedź lewicowej polityk spotkała się z ostrą krytyką wśród internautów. "Senyszyn, co za dno! Co na to pozostali politycy Lewicy?" - czytamy na Twitterze.

"Profesor Senyszyn zapewne tak samo usprawiedliwiłaby Rosjan i sowiecką okupację po 1945 roku. Sowieci gwałcili polskie kobiety ale nic to, bo przecież dalej obowiązywało nazistowskie prawo do aborcji dla Polek, bo nie było podpisanego traktatu pokojowego Polski z Niemcami" - pisze kolejna z internautek.

"Czy według nich jedynym prawem kobiety ma być prawo do aborcji? Bo z tej wypowiedzi wynika, że gwałt to nic złego" - zauważa kolejny internauta.

Czytaj także:

Zobacz także: Ryszard Czernecki z PiS o nielegalnej imigracji

tvp.info/łs

Polecane

Wróć do strony głównej