more_horiz

Skutki polityki migracyjnej UE. "Zmiana kulturowa, religijna, demograficzna"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023 20:45
- Imigrację z samej tylko Afryki szacuje się na miliony osób - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta "Niedzieli" Piotr Grzybowski. - Ruchy o takiej skali są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa, to jest zmiana kulturowa, językowa, religijna, demograficzna - dodał.
W ocenie gościa Polskiego Radia 24, skala imigracji z Afryki zagraża krajom Europy
W ocenie gościa Polskiego Radia 24, skala imigracji z Afryki zagraża krajom EuropyFoto: Alessio Tricani/ Shutterstock

- Celem taktycznym "operacji relokacja" jest złamanie państw i ich woli, i złamanie prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta "Niedzieli" Piotr Grzybowski komentując unijny pakt migracyjny.

Jak przekonywał, relokacja dotyczy "najbardziej wrażliwego podmiotu", czyli człowieka. - Stąd też, nie bez przyczyny pojawił on się teraz i będzie pierwszym z kolejnych zmasowanych ataków na państwa nieprawomyslne - jak Polska, czy Węgry, ale mówi się też o Włoszech - wyliczał.

Zagrożenie dla państw

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, imigrację z samej Afryki szacuje się na miliony osób, a ruchy o takiej skali "są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa".- To jest w podręcznikach napisane. To jest zmiana kulturowa, językowa, religijna, demograficzna. Państwo się zmieni, zostanie przeformatowane, a w skrajnych przypadkach, w ciągu kilku pokoleń zniknie - wyjaśnił.

- Wystarczy popatrzeć na strukturę demograficzną, genetyczną niektórych krajów - dodał i wskazał przykłdy Grecji - "niegdyś wysokich, niebieskookich blondynów", Włoch, czy Hiszpanii. - To nie jest mój wymysł, to nie jest moja fobia. To jest ujęte w podręcznikach do bezpieczeństwa narodowego - podkreślił Piotr Grzybowski.

Według niego, przyczyną takiego podejścia do polityki migracyjnej są: brak świadomości i wychowanie w lewicowym nurcie "pacyfizmu, zgubnego i złudnego sentymentalizmu".

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
22:32 Drohomirecka---PR24_mp3 2023_07_08-19-05-33.mp3 Piotr Grzybowski: imigrację z Afryki szacuje się na miliony osób, ruchy o takiej skali są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa ("Dziedzictwo współczesności"/ PR24)

Czytaj także:

Nowa polityka migracyjna

W połowie czerwca Rada UE przyjęła w głosowaniu większością kwalifikowaną stanowisko negocjacyjne w sprawie rozporządzenia dot. procedury azylowej oraz rozporządzenia w sprawie azylu i migracji. Stanowisko to będzie podstawą negocjacji prezydencji Rady z Parlamentem Europejskim.

Tzw. pakt migracyjny zawiera m.in. system "obowiązkowej solidarności". Polega on na tym, że choć "żadne państwo członkowskie nie będzie nigdy zobowiązane do przeprowadzania relokacji", to "ustalona zostanie minimalna roczna liczba relokacji z państw członkowskich, w których większość osób wjeżdża do UE, do państw członkowskich mniej narażonych na tego rodzaju przyjazdy".

[ZOBACZ TAKŻE] Rzecznik PiS: mechanizmy przenoszenia migrantów nie rozwiązują sprawy, generują kolejne problemy

***

Audycja: "Dziedzictwo współczesności"

Prowadzący: Magdalena Drohomirecka

Gość: Piotr Grzybowski (publicysta, "Tygodnik katolicki »Niedziela«")

Data emisji: 8.07.2023

Godzina emisji: 19.06


Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także