Skutki polityki migracyjnej UE. "Zmiana kulturowa, religijna, demograficzna"
- Imigrację z samej tylko Afryki szacuje się na miliony osób - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta "Niedzieli" Piotr Grzybowski. - Ruchy o takiej skali są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa, to jest zmiana kulturowa, językowa, religijna, demograficzna - dodał.
2023-07-08, 20:45
- Celem taktycznym "operacji relokacja" jest złamanie państw i ich woli, i złamanie prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta "Niedzieli" Piotr Grzybowski komentując unijny pakt migracyjny.
Jak przekonywał, relokacja dotyczy "najbardziej wrażliwego podmiotu", czyli człowieka. - Stąd też, nie bez przyczyny pojawił on się teraz i będzie pierwszym z kolejnych zmasowanych ataków na państwa nieprawomyslne - jak Polska, czy Węgry, ale mówi się też o Włoszech - wyliczał.
Zagrożenie dla państw
Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, imigrację z samej Afryki szacuje się na miliony osób, a ruchy o takiej skali "są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa".- To jest w podręcznikach napisane. To jest zmiana kulturowa, językowa, religijna, demograficzna. Państwo się zmieni, zostanie przeformatowane, a w skrajnych przypadkach, w ciągu kilku pokoleń zniknie - wyjaśnił.
- Wystarczy popatrzeć na strukturę demograficzną, genetyczną niektórych krajów - dodał i wskazał przykłdy Grecji - "niegdyś wysokich, niebieskookich blondynów", Włoch, czy Hiszpanii. - To nie jest mój wymysł, to nie jest moja fobia. To jest ujęte w podręcznikach do bezpieczeństwa narodowego - podkreślił Piotr Grzybowski.
REKLAMA
Więcej w nagraniu
Posłuchaj
- Bernard Margueritte: Francja jest w stanie agonalnym, została skolonizowana
- Referendum ws. migrantów. Prezes PIS: odnosi się do losów Polski i Polaków
- "Przesądzi o przyszłości Polski na dekady". Czarnecki apeluje o jedność w sprawie paktu migracyjnego
Nowa polityka migracyjna
W połowie czerwca Rada UE przyjęła w głosowaniu większością kwalifikowaną stanowisko negocjacyjne w sprawie rozporządzenia dot. procedury azylowej oraz rozporządzenia w sprawie azylu i migracji. Stanowisko to będzie podstawą negocjacji prezydencji Rady z Parlamentem Europejskim.
Tzw. pakt migracyjny zawiera m.in. system "obowiązkowej solidarności". Polega on na tym, że choć "żadne państwo członkowskie nie będzie nigdy zobowiązane do przeprowadzania relokacji", to "ustalona zostanie minimalna roczna liczba relokacji z państw członkowskich, w których większość osób wjeżdża do UE, do państw członkowskich mniej narażonych na tego rodzaju przyjazdy".
REKLAMA
***
Audycja: "Dziedzictwo współczesności"
Prowadzący: Magdalena Drohomirecka
Gość: Piotr Grzybowski (publicysta, "Tygodnik katolicki »Niedziela«")
REKLAMA
Data emisji: 8.07.2023
Godzina emisji: 19.06
Polskie Radio 24, IAR/ mbl
Polecane
REKLAMA