WTA Montreal: Iga Świątek w rewelacyjnej formie. Polka jest na najlepszej drodze do finału
Iga Świątek wygrywając wyczerpujący mecz z Karoliną Muchovą, potwierdziła znakomitą formę na kortach w Montrealu. Dotychczasowa historia jej występów wskazuje na to, że Polka ma wielkie szanse, aby awansować do finału kanadyjskiego turnieju.
2023-08-11, 14:28
-
W dziewięciu dotychczasowych turniejach rangi WTA 1000, gdy Świątek "meldowała się" w ćwierćfinale, aż siedmiokrotnie dochodziła do finału. Pięć z ostatnich meczów kończyło się zwycięstwem liderki światowego rankingu - dwukrotnie w Rzymie (2021 i 2022 rok) oraz w Dosze, Indian Wells i Miami (2022)
-
Triumfatorka tegorocznego French Open jest jedną z najmłodszych tenisistek w historii, które dziesięciokrotnie zapewniały sobie miejsce w najlepszej "ósemce" turniejów tej rangi. Młodsze od niej były tylko Agnieszka Radwańska, Caroline Wozniacki i Wiktoria Azarenka. Żadna z nich nie potrafiła jednak tak często grać w tych rozgrywkach do ostatniego meczu
Choć triumf w spotkaniu z Czeszką nie przyszedł łatwo - zawodniczki grały prawie 3 godziny, a łącznie z przerwami spowodowanymi opadami deszczu, wyłonienie zwyciężczyni zajęło niemal 10 godzin - może być zwiastunem awansu do finału.
O doskonałej formie Świątek świadczy nie tylko historia WTA 1000. Polka wygrywając z Muchovą, triumfowała w siódmym kolejnym meczu, a w całym 2023 roku przegrała - nie licząc kreczów - zaledwie sześć spotkań.
Wygrana w zakończonym w nocy polskiego czasu meczu, zapewniła też Idze Świątek przedłużenie prowadzenia w światowym rankingu. Polka w poniedziałek rozpocznie 72. z rzędu i w karierze tydzień panowania. Tym samym, wyprzedzi Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki i będzie zajmować 10. lokatę w zestawieniu wszech czasów pod względem długości zajmowania fotela liderki.
REKLAMA
Tenisistki najdłużej zasiadające na fotelu liderki rankingu WTA:
1. Steffi Graf – 377 tygodni
2. Martina Navratilova – 332
3. Serena Williams – 319
4. Chris Evert – 260
5. Martina Hingis – 209
6. Monica Seles – 178
7. Ashleigh Barty – 121
8. Justine Henin – 117
9. Lindsay Davenport – 98
10. Caroline Woźniacki, Iga Świątek – 71 (od poniedziałku 72)
Iga Świątek - Karolina Muchova SKRÓT MECZU:
*****
REKLAMA
Świątek - Collins. O której mecz?
Mecz Świątek - Collins organizatorzy wyznaczyli jako trzeci w piątek na korcie centralnym kompleksu IGA Stadium, a powinien się on rozpocząć nie wcześniej niż o godzinie 22.30 czasu polskiego.
Wcześniej odbędą się m.in. dwa pojedynki 1/8 finału, m.in. z udziałem Białorusinki Aryny Sabalenki, których nie udało się rozegrać w czwartek.
Drabinka Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Montrealu:
1. runda: wolny los
2. runda: Karolina Pliskova
3. runda: Karolina Muchova
Ćwierćfinał: Danielle Collins
Półfinał: Pegula/Gauff
Finał: Sabalenka/Rybakina/Kvitova/Bencić/Kasatkina/Samsonova
- ATP Toronto: Hubert Hurkacz przegrywa z Carlosem Alcarazem
- US Open: wideo challenge zadebiutuje w tegorocznej edycji. "Staramy się szukać innowacji"
- WTA Montreal: Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem. Porażka Polki w dwóch setach
REKLAMA
kp
REKLAMA