La Liga: Real zapobiegł sensacji. Kolejny świetny występ Bellinghama

Real Madryt  wygrał 3:1 w 2. kolejce hiszpańskiej La Liga. Znów z dobrej strony pokazał się sprowadzony z Borussii Dortmund Anglik Jude Bellingham, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

2023-08-20, 07:22

La Liga: Real zapobiegł sensacji. Kolejny świetny występ Bellinghama
Jude Bellingham znakomicie rozpoczął sezon w barwach Realu. Foto: PAP/EPA/Carlos Barba

Na początku spotkania gości zaskoczył Sergio Arribas, dając prowadzenie Almerii, ale później już warunki dyktowali "Królewscy". Bellingham, który strzelił gola także w inauguracyjnej kolejce przeciwko Athletic Bilbao (2:0), wpisał się na listę strzelców w 19. i 60. minucie, a później asystował przy trafieniu Brazylijczyka Viniciusa Juniora (73.).

Tym samym Bellingham, za którego Real zapłacił BVB ponad 100 milionów euro, został liderem klasyfikacji strzelców po dwóch kolejkach. Real natomiast prowadzi w tabeli z sześcioma punktami i bilansem bramek 5:1. Almeria po dwóch porażkach jest ostatnia.


Sześć punktów ma też Valencia, która w piątek pokonała u siebie beniaminka Las Palmas 1:0. Zwycięstwo tego dnia odniósł też Villarreal - nad Mallorcą, również 1:0. Z kolei we wcześniejszym sobotnim meczu Real Sociedad zremisował z Celtą Vigo 1:1.

Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, swoje spotkanie 2. kolejki rozegra w niedzielę, przed własną publicznością z Cadiz. Na inaugurację "Duma Katalonii" tylko zremisowała bezbramkowo z Getafe.

Wyniki 2. kolejki hiszpańskiej La Liga:

sobota

Real Sociedad San Sebastian 1 - Ander Barrenetxea 22
Celta Vigo 1 - Oscar Mingueza 90+4

Almeria 1 - Sergio Arribas 3
Real Madryt 3 - Jude Bellingham 19, 60, Vinicius Junior 73

REKLAMA

Osasuna Pampeluna 0
czerwona kartka: Ezequiel Avila 90+4
Athletic Bilbao 2 - Inaki Williams 11, Gorka Guruzeta 20
czerwona kartka: Oihan Sancet 59

piątek

Mallorca 0
Villarreal 1 - Gerard Moreno 62

Valencia 1 - Pepelu 74-karny
Las Palmas 0

niedziela

Girona - Getafe
Barcelona - Cadiz
Betis Sewilla - Atletico Madryt

REKLAMA

poniedziałek

Alaves - Sevilla
Granada - Rayo Vallecano

Czytaj także:

kp/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej